Raspberry pi ile pixhawk arasında bağlantı kurup komut gönderme

bayholmes

Yeni Uye
Merhaba değerli dostlar,

Ben bu işlerde çok yeniyim, pixhawk ile rp arasında bağlantı kurup komut gönderdim. Bunun devamını nasıl sağlarım, mesela RasPi ile pixhawkı tam otonom hale getirebilir miyim, veya kalk ilerle ve in gibi komutlar gönderebilir miyim.

Şimdiden teşekkürler :)

Mustafa Oguz' Alıntı:
Merhaba değerli dostlar,

Ben bu işlerde çok yeniyim, pixhawk ile rp arasında bağlantı kurup komut gönderdim. Bunun devamını nasıl sağlarım, mesela RasPi ile pixhawkı tam otonom hale getirebilir miyim, veya kalk ilerle ve in gibi komutlar gönderebilir miyim.

Şimdiden teşekkürler :)

Pixhawk'ı Raspberry Pi'ye bağlayıp ne yapmayı düşünüyorsunuz? Merak ettim ???

Mavlink protokolünü araştırın belki karşınıza işinize yarayacak şeyler çıkabilir.

Tecrübe ile sabit olmayan, aklıma gelen bir fikir paylaşayım. İnternet üzerinden bağlanmak isterseniz 3/4G modemler ile Pixhawk'a bağlanıp yer istasyonundan komut gönderebilirsiniz. Mission planner'da connect sekmesinde TCPve UDP seçeneği var. Araştırınca bir şeyler çıkacaktır.

RPi ile nasıl bağlantı kurduğunuzu kısaca paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler. :saygilar:

Seçkin Albamya' Alıntı:
Pixhawk'ı Raspberry Pi'ye bağlayıp ne yapmayı düşünüyorsunuz? Merak ettim ???

Bu yılki tübitak uav yarışmasında bu isteniyor. Belki odur:)

Şöyle, Raspi ile el, yüz, vücut algılayarak beni takip etmesini planlıyorum. Raspide opencv ile yüzü ve belli objeleri tanımlayıp takip edebiliyorum. Pixhawk ile arasında mavlink kurdum zaten. Ama onu daha nasıl ilerletebilirim. Farklı komutları nerde bulabilirim.