RC Heli Kumanda Ayar -5.2: GYRO Parametleri Nelerdir? Nereden, Nasıl Ayarlanır ?

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
"Kuyruk Servosu" ve "Gyro Parametre Ayar / Konfigurasyon" konuları ilk başlarda, özellikle yeni başlayanlar için, diğer kısımlara göre biraz daha karışık gelebilmektedir. Bunun başlıca nedeni ise tüm parametrelerin sadece kumanda üzerinden değil aynı zamanda Gyro üzerinden yapılıyor olmasıdır.

İşte bu nedenle her zaman olduğu gibi sizlere yardımcı olmak amacıyla, ayar detaylarına girmeden önce, zamanında kendim için hazırladığım "GYRO Parametreleri Özet Tablosu" nu sizlerle paylaşmak istiyorum.

GYRO Parametreleri Özet Tablosu
[attachimg=1]

Yukarıdaki tabloda GYRO ile ilgili hem kumanda hem de kendi üzerinden ayarladığımız tüm parametreleri özet bir şekilde görebilirsiniz.

Aşağıdaki videomuzda bu parametrelerin ne anlama geldiklerini kısaca özette olsa sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarım faydalı bilgiler olmuştur.

GYRO Parametleri Nelerdir? Nereden, Nasıl Ayarlanır Videomuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• Gyro Parametre Ozet.jpg
    Gyro Parametre Ozet.jpg
    38.8 KB · Görülme: 406
benim bi istek konum var.istek konu kabul ediyormusunuz? :laugh:

kds 900 gyro kurulumu ayarları hakkında video yok hiç.

Mehmet Bey. slm.Kesinlikle benim gibi heli kullanımına yeni başlayanlar için çok faydalı bir konu anlatımı olmuş, teşekkür ederim %p

RC Heli Kumanda Ayar -5.2: GYRO Parametleri Nelerdir? Nereden, Nasıl Ayarlanır ?

barış altun' Alıntı:
benim bi istek konum var.istek konu kabul ediyormusunuz? :laugh:

kds 900 gyro kurulumu ayarları hakkında video yok hiç.
İstek almasına alıyoruz da :laugh: eldeki imkanlar nedeniyle cevap veremiyoruz ne yazık ki :-\

Bu nedenle forumu kurarken alt yapı dizaynı sırasında şu felsefeyi esas aldık : "Balık verme değil, balık tutmayı öğretmek" ;D

Gyro ile ilgili tüm paylaşımları dikkatli bir şekilde bakarsınız, KDS900 de çok rahat kendiniz ayarlayabilirsiniz Barış Bey ;)

SIRRI TABAKOĞLU' Alıntı:
Mehmet Bey. slm.Kesinlikle benim gibi heli kullanımına yeni başlayanlar için çok faydalı bir konu anlatımı olmuş, teşekkür ederim %p
Rica ederiz Sırrı Bey, faydalı olabilir isek ne mutlu bize :RCKolik:

şuanda gyro olayına kafayı takmış durumdayım.kuyruk ayarında ve gyroyu tam anlamıyla çözmeliyim.dün videoları izlemeye başladım.biraz biraz olacak gibi hissediyorum %p

Mehmet abi ellerine sağlık :)