RC Heli Kumanda Ayar -9.3: GYRO GAIN Ayarı Saha Kontrollü

Nihayet sorun cozdum :D evden cikmadan once kuyruk pallerini kontrol ettim birisi digerine nazaran daha sikiydi gevsettim. Kuyruk sallamasi oldukca azalmisti daha sonra da Mustafa arkadasimizin dedigi gibi rate 1 i 88 den 35 e dusurdum, rate 2 yi 58den 65 e yukselttim sallama bitti. :halay:

sertac kaymaz' Alıntı:
Nihayet sorun cozdum :D evden cikmadan once kuyruk pallerini kontrol ettim birisi digerine nazaran daha sikiydi gevsettim. Kuyruk sallamasi oldukca azalmisti daha sonra da Mustafa arkadasimizin dedigi gibi rate 1 i 88 den 35 e dusurdum, rate 2 yi 58den 65 e yukselttim sallama bitti. :halay:
Hadi gozun aydin [emoji1]
Birde hold normal mod idle 1 ve idle 2 de
Dikkat etmen gereken butun modlar da rate 1 50 nin alti gene butun modlar da rate 2 de 50 nin uzerine ayarla
Yani hold :rate1 45 rate 2: 75
Normal mod : rate 1 40 rate 2 70
Idle 1 rate 1 35 rate 2 65
Idle 2 rate 1 30 rate 2 60
Kafa turu arttikca gyronun gain ihtiyaci azalmasi gerekiyir

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sertac kaymaz' Alıntı:
Hadi gözün aydın Sertac :) Mustafa'da yardımları için ayrıca teşekkürler, işte olay budur :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gözün aydın Sertac :) Mustafa'da yardımları için ayrıca teşekkürler, işte olay budur :halay:
Ne demek abi yardimci olabildiysek ne mutlu bize [emoji5]

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Mustafa' nın gyro rate tavsiyesi senin de hazırlamış olduğun video ve olası mekanik problemler yazın sayesinde çözdüm, tekrar teşekkür ediyorum.