RC Helikopter Kumanda Kontrolleri

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Mehmet bey aslinda amacim ezberlemek degilde, yani normalde kuyruk biza bakat iken rudder sag yapinca helinin on kismida sad yapar diyorlar
Benim v922 de rudder sag yapinca kuyruk sag yapiyor helinin on kismi sol yapiyor, yani bu ters mi onu sormustum....

Aslında ben de öyle olduğunu sanmıyorum. Bu mesajları yazarken arada denediniz mi? v922 yanınızda ise bi deneyin hatta video ekleyin. Ben öyle bir terslik olacağına ihtimal vermiyorum.

Cahit bey, mehmet bey,

v922 yi sattim, en son 3-4 gun once kullandim, ben oyle hatirliyorum belki benim bir yanlisim var. Sizin dediginiz dogru ama ben oyle hatirliyorum....
yani cok garip oldum simdi ben v922 aldigimdan beri oyleydi sanirim, artik ya helide bir terslik vardi, ya da bende.... :laugh:

Bence sorun şimdi anlaşıldı. Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Şu an similatörde heli uçurabiliyorsanız sorun yoktur demektir. Zaten sorun olsa heliyi alan kişi size geri dönüş yapmış olurdu.

Cahit bey,

doğru söylüyorsunuz, ben yanlış hatırlıyormuşuyum. rudder sağda helinin burnu sağ, rudder solda helinin burnu sol yapıyor, iyice hafızamı zorladım ve buldum, teşekkürler....

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Cahit bey,

doğru söylüyorsunuz, ben yanlış hatırlıyormuşuyum. rudder sağda helinin burnu sağ, rudder solda helinin burnu sol yapıyor, iyice hafızamı zorladım ve buldum, teşekkürler....
Hadi gözünüz aydın Özkan Bey, bir ara epey bir şüpheye düşmüştünüz :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sizin V922 bir sorun varmış diyeceğim ama nasıl böyle ters olabilir ona anlam veremiyorum :(

Dogru olan kuyruk bize bakarken rudder sag yapinca helinin on kismida sag yapar, doğru olan bu hareket şeklidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mehmet abi o heliyi fabrikada düzende benim gibi rudderı ters kullanıyor olabilir. :laugh: Bana göre dogru olan rudder stikiyle kuyruk hareketi doğru orantılıdır. bi kaynakta bazı kişilerin rudderı ters kullandığını okumuştum benim gibi ;D

HANİFİ' Alıntı:
mehmet abi o heliyi fabrikada düzende benim gibi rudderı ters kullanıyor olabilir. :laugh: Bana göre dogru olan rudder stikiyle kuyruk hareketi doğru orantılıdır. bi kaynakta bazı kişilerin rudderı ters kullandığını okumuştum benim gibi ;D
Hanifi kardeşim bu işte bana göresi pek uygun olmuyor :D Standard ne ise ona alışmaya çalışmak en güzeli ;)

Hadi gözünüz aydın Özkan Bey, bir ara epey bir şüpheye düşmüştünüz :)

Teşekkürler Mehmet bey,

yanlış anlamalar kafada şüpheye yol açabiliyor....

Hanifi kardeşim bu işte bana göresi pek uygun olmuyor :D Standard ne ise ona alışmaya çalışmak en güzeli ;)

Haklısın mehmet abi fakat bir türlü rudder ı sizin kullandiginiz gibi kullanamiyorum.

HANİFİ' Alıntı:
Haklısın mehmet abi fakat bir türlü rudder ı sizin kullandiginiz gibi kullanamiyorum.
Doğrudur Hanifi. Biz de zamanında bazı şeylere alışmak için gerçekten çok çaba sarf ettik. Ama yapacak bir şey yok ne yazık ki :embarras: Bol bol saatlerce simulatör çalışında beyin zorda olsa bazı şeyleri kabul etmek durumunda kalıyor ;)

Doğrudur Hanifi. Biz de zamanında bazı şeylere alışmak için gerçekten çok çaba sarf ettik. Ama yapacak bir şey yok ne yazık ki :embarras: Bol bol saatlerce simulatör çalışında beyin zorda olsa bazı şeyleri kabul etmek durumunda kalıyor ;)

abi simulatörde doğru olduğu şekilde çalıştım daha önce ve uçurabiliyordum. Sonra gerçekte rudderı reverse yaptım yani doğru olanı. helikopteri hover a kaldırdım az daha düşürüyodum gerçekte yine uçuramadım :laugh:

Mehmet Abi , simülasyon ile aynı ayarlarda kullanıp kullanmadığımı öğrenmek, default ayarlara göre konfigürasyonumun doğru olduğundan emin olmak istiyordum, artık eminim, emeğine sağlık :)

Kadir Saygıner' Alıntı:
Mehmet Abi , simülasyon ile aynı ayarlarda kullanıp kullanmadığımı öğrenmek, default ayarlara göre konfigürasyonumun doğru olduğundan emin olmak istiyordum, artık eminim, emeğine sağlık :)
Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize :RCKolik: