RC model uçak

ulu_kral

Yeni Uye
Arkadaşlar biz bir yarışma için RC model uçak yapacağız Anadolu Üni. olarak. Yarışmada derece yapmak istiyoruz. İlk aşamada bana düşen görev uçağın hangi malzemeden yapılacağı. Bu konuda veya model uçakla ilgili başka konuda önerisi olan var mı?

RC model uçak

Aziz bey ilk mesajınız ihtiyacınız olan bilgilerle ilgili bir talep mesajı olacağına bir " Merhaba " olsaydı daha şık olurdu. :(p

RC model uçak

Kusura bakmayın! Merhaba , tüm rckolik sitesine merhabalar!
Fakat yarın proje toplantısı var! :embarras:

RC model uçak

da ayrintili bir sekilde ucak yapim videolari var. Ben de birkac tanesini yaptim. Youtubeden de aratarak youtube kanallarindan da izleyebilirsiniz.

Benim kullandigim malzeme 5 mm lik maket kartonu(foam board)

RC model uçak

Aziz ŞAHİN' Alıntı:
Kusura bakmayın! Merhaba , tüm rckolik sitesine merhabalar!
Fakat yarın proje toplantısı var! :embarras:
Bu aralar okullarda havacılık ile ilgili ciddi bir takım gelişmeler mi oluyor anlamadım. Özellikle bu sene hem bizim foruma, hem diğer forumlara PROJE bazlı çok soru soran arkadaşlara rastladım :rolleyes:

Ama ne hikmetse hep proje sunumundan 1 gün önce gelip soru sorular ve yine ne hikmetse sonuç hakkında zahmet edip geri bildirim de bile bulunmuyorlar :-\

RC model uçak

Bizim yarışma Temmuz ayında fakat ocak ayına kadar ilk protype i çıkartmamız gerekiyor. Bana düşen görev şuan malzeme seçimi. Foam board, epp, balsa gibi malzemeler. Ağırlık puanı yaklaşık %50 etkiliyor ve ağırlık taşıma görevide var buna göre malzeme seçmemiz gerekiyor.