RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi

Ali YILMAZ' Alıntı:
thknın kumandasını almak istiyorum ama hiç bir yerde yok. Stoklara ne kadar sürede giriyor acaba ?

Ali Bey, ben sipariş vereceğim zamanda stokta yoktu. Fakat 2 gün sonra geldi... Malum sirkülasyonu çok olan bir ürün.

THK yı aradım. Kumandaların stoklara giriş süresi olarak 3 3,5 ay diyorlar :(
Bende internette araştırdım

şu an için burada var. Birde bu kumanda sadece simülatör için değil sanırım. Yani model uçuşu ve rc tekne yaptığımızda kullanma imkanımız nedir acaba.

MURAT YARDIMCI' Alıntı:

şu an için burada var. Birde bu kumanda sadece simülatör için değil sanırım. Yani model uçuşu ve rc tekne yaptığımızda kullanma imkanımız nedir acaba.
Bu kumanda THK sattığı ile aynı marka Art-Tech E-FLY 6 Kanal Uçuş Simülatörü (USB). Yani rahatlıkla sim de kullanbilirsiniz.

Murat Bey ne yazık ki bu sadece USB Simulatör kumandası. Bununla herhangi bir model kontrol etme imkanı yok ne yazık ki :-\

Teşekkür ederim bilginiz için. Bunu aldıktan ve gerekli alıştırmaları yaptıktan sonra bir bütçe ayırmak lazım. Ama bu bütçe ne kadar olmalı acaba. :)

MURAT YARDIMCI' Alıntı:
Teşekkür ederim bilginiz için. Bunu aldıktan ve gerekli alıştırmaları yaptıktan sonra bir bütçe ayırmak lazım. Ama bu bütçe ne kadar olmalı acaba. :)
Almayı düşündüğünüz, beğendiniz modele göre çok değişken bir bütçeye sahip. Aralık vereceksek $100- $400 arası diyebiliriz.

Peki hangi kumandayı alayım derseniz, bu sorunun cevabını biz bile hala bulamadık :laugh: Ama aşağıdaki konular size fikir verecektir ;)

Murat Yardımcı' Alıntı:

site güvenilir midir acaba ? daha önce burdan alış-veriş yapan var mı alsam bi sıkıntı yaşar mıyım

Promodel güvenilirdir.

Bugün THK sitesinde kumanda var. Nasıl iş anlamadım. 3 ay dediler hemen geldi. Birde bu kumanda için usd kablo ayrımı satılıyor. Usd kablo parası kumandanın yarısı. Yanlışmıyım acaba :(
https://thkmodelucak.com/store/category/26/list

THK sitesinde
https://thkmodelucak.com/store/product/1001cssna-182-modfircmtr24ghzkum-0121015

şöyle bir ürün var. Kumanda için simülatör olarak da kullanılabilir yazıyor. :-\

Murat Yardımcı' Alıntı:
Bugün THK sitesinde kumanda var. Nasıl iş anlamadım. 3 ay dediler hemen geldi. Birde bu kumanda için usd kablo ayrımı satılıyor. Usd kablo parası kumandanın yarısı. Yanlışmıyım acaba :(
https://thkmodelucak.com/store/category/26/list
Sadece kumandayı almanız ve forumda tarif edildiği şekilde kurulumla ilgili gerekli adımları takip etmeniz yeterli Murat Bey.

Çok teşekkürler.

mehmet abi bu konuda bu kumandayı önermişsiniz ama burada ( ) hangisini alayım anlamadım birde hazır almışken kalıcı bir şey olsuın istiyorum full fonksiyonlu bir şey olsun istiyorum thk sitesindeki bana biraz kötü geldi siz ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Turan' Alıntı:
mehmet abi bu konuda bu kumandayı önermişsiniz ama burada ( ) hangisini alayım anlamadım birde hazır almışken kalıcı bir şey olsuın istiyorum full fonksiyonlu bir şey olsun istiyorum thk sitesindeki bana biraz kötü geldi siz ne düşünüyorsunuz?

Kardesim THK daki tüm işini görür bence.

Ahmet, THK linkini verdiğin kumanda sadece simulatör yazılımı ile USB üzerinden haberleşen ve ucuz olduğu için ilk başlarda tercih edilen simulator kumandası.

Linkini verdiğin diğer konu ise modellerimizi uçurmak için kullandığımız, alıcıları ile haberleşen gerçek kumanda. Dolayısıyla her iki kumandanın işlemi farklı. Tahir de dediği gibi şu aşamada senin amacın simulatör çalışmak olduğu için THK kumandası sana yetecektir :)

:thumbup: anladım sağolun