RC uçak elektronik tesisatı ile RC araba yapılır mı ?

Can

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba,hep RC uçak ile uğraştığımı fark ettim ve bir tanede RC arabam olsun istiyorum fakat malûm fiyatlar ateş pahası olduğu için elimdeki hazır RC uçak elektrik tesisatı ile yapmayı düşünüyorum.Bu mümkün müdür? veya ortaya nasıl sıkıntılar çıkabilir? motorun torku arabayı hızlı ve güçlü şekilde götürebilir mi?
(Motorum 2200kv)

Merhaba,hep RC uçak ile uğraştığımı fark ettim ve bir tanede RC arabam olsun istiyorum fakat malûm fiyatlar ateş pahası olduğu için elimdeki hazır RC uçak elektrik tesisatı ile yapmayı düşünüyorum.Bu mümkün müdür? veya ortaya nasıl sıkıntılar çıkabilir? motorun torku arabayı hızlı ve güçlü şekilde götürebilir mi?
(Motorum 2200

(Motorum 2200kv)
RC araçtan ne beklediginize göre değişir. genelde araba escleri su geçirmez oluyor ve yüksek amper cekebiliyor. Buda yanında daha büyük soğutma ihtiyacı oluşturuyor çok çok esc yanar, Pil şişer. Mantıklı olan elinizdekileri satip, arabaya uygun elektronik satın almak olacaktır.

olmaz diye birşey yok ama dişli ve difransiyel koymanız gerekebilir