RC Uçak Model Çiziminin Çıktıya Hazır Oranlı Hali Nasıl Hazırlanır?

Model parçalarını mı? O zaman iki parça çıkarsınlar, yapıştırıp tek parça yapın. Modelin tek parça plan üstünden yapılması daha kolay. 150 cm eninde rulolar da var.

Model parçalarını mı? O zaman iki parça çıkarsınlar, yapıştırıp tek parça yapın. Modelin tek parça plan üstünden yapılması daha kolay. 150 cm eninde rulolar da var.
Hocam kullanacağım fotoblok 50x70 5mm boyutunda. Full size olan seçeneği a0 ise 4 parça şeklinde a0 olarak çıkarmam daha pratik olmaz mı?

Şanlıurfa da Tez ozalitle konuştum, şehirde 107 cm den fazla ende ozalit bulamazsınız diyor. Ben yarın burada bastırabilirsem size kargo ile gönderirim.

Şanlıurfa da Tez ozalitle konuştum, şehirde 107 cm den fazla ende ozalit bulamazsınız diyor. Ben yarın burada bastırabilirsem size kargo ile gönderirim.
Evet hocam ben de orayla görüşüyordum zaten. Oraya gidecektim. E peki a0 olarak çıktı almamı neden önermiyorsunuz? Fotobloklarım büyük değil nasıl olsa kesme işlemi yapmak zorunda her biri için. Özel bir nedeni mi var önermemenizin?

Hocam bu modelin gövde boyu kaç olmalı? A0 a sığdır yaparak çıkardı. %100 mü yapılmalıydı?

Plan sayfalarının sağ üstünde santim ölçeği var, oradan cetvelle bakın. Bir birim 1 cm olmalı. 1 cm den küçük veya büyükse plan yanlış ölçekli olmuştur.

Levent abinin dediği şekilde sağfadaki ölçeği cetvelle ölçerek kontrol edebilirsiniz. Çıktıyı merak ettim bir nesnenin yanında fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Bir ara benim çıktıda da hata oluştu, sonradan fark ettim. Üstteki küçük olan doğrusu :D
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Plan sayfalarının sağ üstünde santim ölçeği var, oradan cetvelle bakın. Bir birim 1 cm olmalı. 1 cm den küçük veya büyükse plan yanlış ölçekli olmuştur.
Evet hocam a0'a sığdır yapıp çıkardığı Bayaa bir büyük oldu. Sağ üstteki ölçekte ölçüm 14 15cm gibi bişey geldi 10cm olması gerekirken. Sonra bir de özel ölçek %100 yapıp denedik siz diyince dikkatimi çekti yazdırma kısmında. Bu sefer oldu ? tekrar çok teşekkür ederim

Levent abinin dediği şekilde sağfadaki ölçeği cetvelle ölçerek kontrol edebilirsiniz. Çıktıyı merak ettim bir nesnenin yanında fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Bir ara benim çıktıda da hata oluştu, sonradan fark ettim. Üstteki küçük olan doğrusu :D
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ordan çıkmadan çekmiştim. Üstündeki 100cm bir cetvel. Gözünüzde bir canlandırmaya çalışın. Gövde kocaman oluyordu o haliyle ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-12-18-37-23-889_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2019-11-12-18-37-23-889_com.miui.gallery.jpg
    167.2 KB · Görülme: 16
  • Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Burak Bey, ozalitçiden aldığınız baskıları fotobloğa nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz?