RC Uçakları belirli koordinatta en az 10 dakika boyunca uçurmak mümkün mü?

ilyadaharita

Yeni Uye
Web sitesi
www.ilyadaharita.com.tr
bir sistem üzerine çalışıyorum. RC Uçakları belirli koordinatta en az 10 dakika boyunca uçurmak mümkün mü? bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. yapmak istediğim bu cihaz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Beytullah Yılmaz' Alıntı:
bir sistem üzerine çalışıyorum. RC Uçakları belirli koordinatta en az 10 dakika boyunca uçurmak mümkün mü? bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. yapmak istediğim bu cihaz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
rc uçak demişsiniz ama yapmak istediğiniz cihaz multicopter. Modelleri karıştırmışsınızdır yeni başlıyorsunuz önemli değil :) istenilen koordinatlarda uçmasını sağlayan autopilot sistemleri var.
Öncelikle amacınız nedir ? (Haritalama, havada kısa sürede daha fazla alanı tarama, uzun süre uçuş istiyorsanız bu iş için uçak daha iyi olabilir. Havada sabit kalıp fotoğraf/video çekme gibi bir amacınız varsa bu iş için multicopterler uygun olur. )
Amacınıza göre uygun model hangisi ?
Bu iş için bütçeniz ne kadar?

Bunlara karar verdikten sonra projeyi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu konularda benden daha bilgili olan abilerimim var forumda onlar size daha iyi yardımcı olacaklardır :)

öncelikle harita ve kadastro üzerine çalışıyorum. fotogrametrik çekilen fotoğraflar ile halihazır harita yapılıyor. yani fotoğrafların belirli koordinatta ölçekli olarak çekilmesi. ve çekilen fotoğrafların da kodlanması gerekiyor. fotoğraf sayısal ise bende kodlayan program var. önemli olan basit uçak veya multicopter ile belirli koordinatlarda alım yapabilirmiyim bir model var o çok pahalı geldi. bende kendim yapmaya karar verdim. veya beraber yapabiliriz.

uçaktansa multicopter çok daha uygun olacaktır bu iş için. fakat uçuş süresi tamamen kullanılan motor, pil, pervane ve ağırlığa bağlı ve bunlarda birbiriyle çok içli dışlı : ) kendiniz yaparsanız illaki daha ucuza daha iyi bir model oluşturursunuz fakat araştırmaya gerekli zamanı ayırmalısınız. fakat bu alet 3 boyutlu tarayıcıyla resimleri çekip yerleştiriyo sanırım, acaip bişeymiş : ) sade haliyle multicopter tamam fakat bu donanımla ilgili bişey diyemiycem. bilen varsada merakla dinliycem : )