Rckolik Ankara Buluşmaları (Ana Başlık)

Merhaba hocam buluşmalara bende gelmek isterim geçen sene bu hobiye merak sardım bazı abıler hatırlayabılır bı extra 330 yapmaya karar verdım yaptımda guzelde ucuyordu ama rüzgara yenik düştük :D sabırsızlık başa bela aşırı rüzgarlı havada denemeye çıktım ve ilk kırımı yaşadım sonrasında malzemelerı topladım ve eve geldım bır ıkı defa batıkent yuva'da uçuş yapan abılerı zıyaret ederek bılgı almaya calıstım ama bu konu cok detaylı oldugu ıcın pek sağlıklı bı görusme yapamadım ankarada bu işin kursu veya yardımcı olacak birileri varmıdır hazır setler almak ıstedım çok pahalı kendım yapayım dıyorum fazlasıyla bılgı gerektırıyor okuyorum denıyorum bı yerde hata yapıyorum soğudum mu hayır :D azımle çabalıyorum maddı olarak uygun kendım yapabılecegım bıseyler ıcın hem fıkrınızı almak hem tanışmak ıcın bende gelmek ısterım.

Merhaba hocam buluşmalara bende gelmek isterim geçen sene bu hobiye merak sardım bazı abıler hatırlayabılır bı extra 330 yapmaya karar verdım yaptımda guzelde ucuyordu ama rüzgara yenik düştük :D sabırsızlık başa bela aşırı rüzgarlı havada denemeye çıktım ve ilk kırımı yaşadım sonrasında malzemelerı topladım ve eve geldım bır ıkı defa batıkent yuva'da uçuş yapan abılerı zıyaret ederek bılgı almaya calıstım ama bu konu cok detaylı oldugu ıcın pek sağlıklı bı görusme yapamadım ankarada bu işin kursu veya yardımcı olacak birileri varmıdır hazır setler almak ıstedım çok pahalı kendım yapayım dıyorum fazlasıyla bılgı gerektırıyor okuyorum denıyorum bı yerde hata yapıyorum soğudum mu hayır :D azımle çabalıyorum maddı olarak uygun kendım yapabılecegım bıseyler ıcın hem fıkrınızı almak hem tanışmak ıcın bende gelmek ısterım.
merhaba , bir sonraki bulusmaya bekleriz , yer ve zaman buradan duyurulur takip edersiniz

Merhaba hocam buluşmalara bende gelmek isterim geçen sene bu hobiye merak sardım bazı abıler hatırlayabılır bı extra 330 yapmaya karar verdım yaptımda guzelde ucuyordu ama rüzgara yenik düştük :D s

Merhaba;
Tabi ki gelebilirsiniz. Buluşmaları planladığımız da buradan haberiniz olur takipte kalın. :)

ama bu konu cok detaylı oldugu ıcın pek sağlıklı bı görusme yapamadım ankarada bu işin kursu veya yardımcı olacak birileri varmıdır hazır setler almak ıstedım çok pahalı kendım yapayım dıyorum fazlasıyla bılgı gerektırıyor okuyorum denıyorum bı yerde hata yapıyorum soğudum mu hayır :D azımle çabalıyorum maddı olarak uygun kendım yapabılecegım bıseyler ıcın hem fıkrınızı almak hem tanışmak ıcın bende gelmek ısterım.

Bizler de bu konularda acemiyiz ama Forum da gerçekten araştırarak bir çok bilgiye erişebiliyoruz. Takıldığımız yerlerde çok yardımcı oluyorlar. Elimizden geldiğince öğrendiklerimizi seve seve tabi ki paylaşırız.

Bu ara da isim/Soy isim kısmını güncellemeniz mümkün mü? Sanırım gözden kaçmış. Forum kuralları gereği nickname kullanmıyoruz. :)

Bu ara da isim/Soy isim kısmını güncellemeniz mümkün mü? Sanırım gözden kaçmış. Forum kuralları gereği nickname kullanmıyoruz. :)
Evet lütfen :saygilar: Nasıl yapılacağını bu linkte görebilirsin @Gonenli

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Merhaba :RCKolik::)

Pazar günü son dakika bir kararla buluştuk. @Burak Ağcayazı' nın dün 3 saat gibi kısa bir sürede hazırladığı Black F-22 nin ilk uçuşunu yine aynı gün mamak model uçak pistinde gerçekleştirdik. Hava rüzgarlı olmasına rağmen rüzgarlı havada uçuşu deneyimleme arzumuz galip geldi ve @Burak Ağcayazı ilk rüzgarlı hava uçuşunu da gerçekleştirmiş oldu. :) F-22 Rüzgarda harika bir şekilde uçuyor. Özellikle rüzgar da Hover yapması çok keyifliydi.

İşte günün resim ve videoları. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aynı gün yap ve uçur, harikasın @Burak Ağcayazı :thumbup: Senin de video ve resimler için ellerine sağlık @Selçuk Erdoğmuş :RCKolik:

Teşekkür ederim. :)

Burak gerçekten kendini aştı. İlk tanıştığımızdan bu yana kendini daha da geliştirdi. Maşallah diyelim. ? :)

Ben de simülasyonda birkaç saat vakit geçirdikten sonra yine simülasyonda ki tranier uçağımı artık yere sağ salim indirebiliyorum. :thumbup: Hatta dayanamayıp uçağı tersten bile uçurmuşluğum var hemde kırımsız.:laugh: İnşallah bu başarıyı gerçek uçuşumda da gösterebilirim.

Aynı gün yap ve uçur, harikasın @Burak Ağcayazı :thumbup: Senin de video ve resimler için ellerine sağlık @Selçuk Erdoğmuş :RCKolik:
tesekkur ederim abi, pazar gununu degerlendirelim elimiz bos gitmeyelim diye 3 saat icinde f22 yapip piste gittik , cok fazla ruzgar vardi ilk kez boyle bir ruzgarda ucus yaptim , f22yi uzun sure bol ruzgarda ucurabildik agzi gozu yamulsada eve tek parca getirebildim oldukca keyifli bir gun oldu .

tesekkur ederim abi, pazar gununu degerlendirelim elimiz bos gitmeyelim diye 3 saat icinde f22 yapip piste gittik , cok fazla ruzgar vardi ilk kez boyle bir ruzgarda ucus yaptim , f22yi uzun sure bol ruzgarda ucurabildik agzi gozu yamulsada eve tek parca getirebildim oldukca keyifli bir gun oldu .
üç saatte nasıl bitiriyorsunuz ya. Haftasonu bir günümü ayırdım çaylağın gövdeyi anca yaptım ki tam bitmedi. Özel ders alacağım senden @Burak Ağcayazı