Resim Boyutlarını Toplu Halde Otomatik Değiştirmek

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Fark ettiğiniz üzere "MEDIA" Album bolume 300 kB daha buyuk resim ilave edilemiyor. Bunun nedeni host server'da kiraladıgımız alanı daha efektif kullanmak.

Peki elimizde, özellikle eski buluşmalara ait resimler var ve yeni katılan arkadaşlar ile paylaşmak istiyoruz. Bu durumda ne yapacağız ??

Oldukca pratik bir çözüm yöntemi var :) "Toplu Halde Resimleri Boyut Değiştirme" .

Aşağıda bu yöntemi kısaca anlatmaya çalıştım.

1- Ekte bulunan "PhotoResize800X600I.Rar" PC'nize kopyalayın. RAR dosyasını acıp, içinde EXE dosyasını istediğiniz bir yere koyabilirsiniz. Ben daha pratik oldugu için genelde Masaustunu tercih ediyorum.

2- Albume yukleme yapmayı düşündüğünüz resimlerin birer kopyasını yeni gecici bir Folder-Klasore içine kopyalayın.

3- Bu geçici klasoru mouse ile tıklayarak secin ve mouse-SOL tusu basılı iken klasoru "PhotoResize800X600I" üzerine taşıyın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

4- Klasoru tasıyınca resimler otomatik olarak 800x600 boyutlarına düşürülecektir.

5- Tüm resimler yeniden boyutlandırınca "ENTER" tusuna basarak MS-Dos Ekranı kapatın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Artık 800x600 boyutlarına düşürülmüş, %99 ihtimalle 300 kB inmiş resimleri kolaylıkla "Media-Album" yükleyebilirsiniz

Ekli dosyalar

• PhotoResize800X600I.rar
    147.6 KB · Görülme: 41
Ynt: Resim Boyutlarını Toplu Halde Otomatik Değiştirmek

Resim küçültme programı oldukça işe yarayacak, sağol Mehmet.

Ynt: Resim Boyutlarını Toplu Halde Otomatik Değiştirmek

Sağol üstad. Çok kullanışlı bir özellik. Yoksa resim yükleme uğraştırıyordu.