Retro helikopterler...

TÜRKALP KUCUR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar merhaba,
farkettim de, forum da hiç retro heli paylaşım vs başlık yok. Let this be the first!!!

Norveç te düzenlenen retro heli biraraya gelmesi.. -->

Facebook da güzel bir retro heli grubu, an itibariyle yeni açıldı... --->

Paylaşımlar(ımızın) devamı gelecektir.

Yıl 1977.. Piyasa Graupner, Kyosho ya emanetken... Bunu paylaşamadan edemezdim!..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Vay be dedim bol, bol, futabanın da çok değişik bir kumandasını gördüm. 3d yapan makine yok herkse el mahkum scale uçuyor ?

Arkadaşlar merhaba, bu facebook grubundan o kadar çok güzel paylaşım yapılıyor ki, yetişemiyorum.. Adamlar sırf retro heli başka birşey yok...

Kim istemez insanın böyle güzel bir atölyesi olsun..

grup:

güzel bir retro heli buluşma..
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merak ettiğim bir konu var. O zamanlar İnternet forum vs olmadan hobi ile ilgili herşey nasıl öğreniliyordu, nasıl büyük buluşmalar yapılıyordu acaba?

• Beğen
Tepkiler: TÜRKALP KUCUR
Merak ettiğim bir konu var. O zamanlar İnternet forum vs olmadan hobi ile ilgili herşey nasıl öğreniliyordu, nasıl büyük buluşmalar yapılıyordu acaba?
Muhtemelen eski yöntemler ile Ali. Mesela ilk aklıma gelenler ev telefonu ile haberleşme :D dergi içindeki duyurular ve kulaktan kulağa olsa gerek :laugh:

Retro heliler satışta..

hirobo shuttle 1st versiyon 5000 tl ye satılıyor. değer veriliyor yani.. (1 sterlin =8,61tl)

Schlüter Champion ve Kalt Baron 25 olmak üzere iki tane vintage sayılabilecek helim olmasına rağmen hala bu eski helikopterler ilgimi çok çekiyor. Mekanik Gyro'lar ve minimum elektronik ile sahiden amerikan arabaları gibiler. Listelemem gerekirse;

1.) Schlüter HeliBaby modeli
2.)Morley in Hughes 300 modeli
3.)Century Schweizer 300
4.)Kyosho Concept 10
5.)Quick Quickie 15
6.)Smartech Pegasus .18

aklıma gelen listemde olan helikopterler. Ev helikopter dolu iken ve döviz bu kadar yüksekken tabiki bunları edinmek çok çok zor. Vintage helikopterlerin en önemli sıkıntısıda bakımını yapıp sadece rafta izlemelik oluyorlar. Yada en fazla belki bir iki hover. Çünkü kırım olursa onarımı çok zor. Yedek parça bulmak neredeyse imkansız. Donör ikinci bir heli almak gerekiyor bazen. Neyse yukarıdaki listeyi edinmek hedeflerim arasında elinde bunlardan olan varsa her zaman özelden yazabilir. :)

Saygılar;

Günaydınlar,

sabah yine güzel bir paylaşım yapayım dedim. Kaynak: retro heli facebook groubu.