Retro helikopterler...

Türkalp Bey

Benimde çok sevdiğim ve takip ettiğim bir helikopter. Lakin epey tuzlu :)

Sitelerinde epey detay var. Zaten sizde yukarıdaki resimlere göre biliyorsunuzdur. Yinede diğer forumdaki arkadaşlar için siteleri paylaşmak istedim. Sadece sizin elektrikli paylaştığınız kit 699 Euro. (700 değil :)) Motor, ESC ve diğer elektronikler hariç. (servo, flybarless ünite) Ama yinede gidip gelip bakıyorum. Ha birde o içinde oturan adamda fiyata dahil değil. :) Ama yinede güzel bir reproduksiyon. Ben nitro motorlu orijinal olanı ve flybarlı versiyonu yani vintage olanı yeğleyebilirim. Fakat onuda kutuda uçmamış toplanmamış bulmak neredeyse imkansız. Durmadan takipdeyim bir tane bulursam bütçeyi zorlayıp almayı çok istiyorum. Bu sahiden koleksiyonluk bir helikopter. :)

Türkalp Bey

Benimde çok sevdiğim ve takip ettiğim bir helikopter. Lakin epey tuzlu :)

Sitelerinde epey detay var. Zaten sizde yukarıdaki resimlere göre biliyorsunuzdur. Yinede diğer forumdaki arkadaşlar için siteleri paylaşmak istedim. Sadece sizin elektrikli paylaştığınız kit 699 Euro. (700 değil :)) Motor, ESC ve diğer elektronikler hariç. (servo, flybarless ünite) Ama yinede gidip gelip bakıyorum. Ha birde o içinde oturan adamda fiyata dahil değil. :) Ama yinede güzel bir reproduksiyon. Ben nitro motorlu orijinal olanı ve flybarlı versiyonu yani vintage olanı yeğleyebilirim. Fakat onuda kutuda uçmamış toplanmamış bulmak neredeyse imkansız. Durmadan takipdeyim bir tane bulursam bütçeyi zorlayıp almayı çok istiyorum. Bu sahiden koleksiyonluk bir helikopter. :)

Tam yazacaktım ki yazmışsınız Evrim Bey.:D

Schluter helikopterlerinin bence hepsi efsane ama Heli-Baby nin yeri bende de bir başkadır.
Yıl 1983, isviçre de ikamet eden bir aile dostumuz vasıtası ile bu model ile tanışmıştım. inanılmaz bir şeydi tabi.

Neyse hikaye uzun.. ama dediğiniz gibi reproduction olanı bile çok güzel.:D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

:saygilar:

Bir işletmenin çağa ayak uydurabilmesi için arge yapması gerekir, arge yapması için para kazanması gerekir, para kazanması içinde karlı bir iş gerekir.

Hobi firmalarının endüstriyel bir yan kolu olmadığı sürece (Align, Futaba gibi...) veya bütün piyasayı domine edemediği sürece (goblin gibi) hayatta kalması çok zor bir mesele bana göre. Kimler geldi, kimler geçti... :(

Bir işletmenin çağa ayak uydurabilmesi için arge yapması gerekir, arge yapması için para kazanması gerekir, para kazanması içinde karlı bir iş gerekir.

Hobi firmalarının endüstriyel bir yan kolu olmadığı sürece (Align, Futaba gibi...) veya bütün piyasayı domine edemediği sürece (goblin gibi) hayatta kalması çok zor bir mesele bana göre. Kimler geldi, kimler geçti... :(
Abi sanırım gaui de tehlike çanları çalıyor, ne stoklarda modelleri var ne de yeni model ufukta, Facebook paylaşımları da yapmıyorlar artık

Aynen Ali. Ne yazık ki GAUI gidişatı da hiç iyi değil :undecided:
Herkes Gaui'den köklü bir yenilik beklerken onlar sadece pil yerleşimini değiştirmekle yetindi, yeni tasarım fz canopy de renk olarak hiç güzel değildi. Üstüne üstlük takım pilotlarını da kaybettiler ki bence takım pilotu modelin kaderini belirliyor, insanın neden diyesi geliyor, hani kullanıcı istekleri belli iken neden saçma kararlar alır firmalar anlamam, hadi hiç birşey yapmıyorsun, rakiplerin başarılı arge yapmış, sen neredeyse hiç birşey yapmamışsın, ama fiyatınının onlardan aşşağı kalır yanı yok, align da mesela köklü değişimler yapmıyor ama süper combo ekonomik avantajı ile ayakta kalıyor, 1000 dolara kit satsa eminim Align da gider aramızdan

1985 RC heli championship
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1980s rc helicopters
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
O zamanlarda inverted uçuş yapabildiklerini tahmin etmemiştim. Ayrica, modeller de harika. Hepsi birbirinden guzel. Cok guzel bir paylaşım olmus, tesekkurler.