revolextrix co-pilot II - kullanan varmı acaba?

- VolkaN -

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
merhaba arkadaşlar. birazda ben soru sorayım dedim.
bir arkadasım hiç kullanmadıgı (revolextrix co-pilot II) diye bir malzeme hediye etti bana, bunu kullanan varmı aranızda arkadaşlar, ayarları nasıl yapılır nelere dikkat edilir hangi işlerde kullanılır tecrübeleriniz varsa bilgilendirebilirseniz memnun olurum. internettende araştırıcam zaten ama hazır bilgi varsa makbule geçer :D uğraşmamış olurum yoksa kurcalaya kurcalaya çözücem.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• CPII-C1.big.jpg
    CPII-C1.big.jpg
    28.7 KB · Görülme: 98
Revolextrix co-pilot II - kullanan varmı acaba?

Volkan bu konu ile ilgili bilgimiz ancak teorik seviyede ne yazık ki :embarras: Gerçi sağolsun Celalettin abi göndereyim, kurup inceleyin dedi %p ama bir türlü fırsatımız olmadı :-\

Türker ve ben HC-3X üzerinde yoğunlaştık. Artık bu demektir ki bu ünite ile ilgili bilgiler için artık sana başvuracağız ;)

Eğer düzgün ayarlarsan ben özellikle heli uçuşu konusunda sana çok olumlu katkıları olacağına inanıyorum. Her ne kadar kullanmasan da, ihtiyacın olduğunda orada seni bekliyor olması, insana simdeki rahatlığı veriyor %p Mesela Mordo abimiz HC-3X'den çok memnun ve nerede ise kendi parasını çıkardı çıkarmak üzere ;)

Volkan Güneş' Alıntı:
ben uçakda denemeyi düşünüyorum :D
Bence uçak için çok fazla. Ben olsam helide denerdim ama karar senin tabii ki. Mesela uçak için hiç uğraşmaya gerek kalmadan alıp bunu takmak lazım bence ;)

Üstelik sadece alıcı fiyatına ki zaten kendisi üzerinde DMS2 alıcısı mevcut %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence uçak için çok fazla. Ben olsam helide denerdim ama karar senin tabii ki. Mesela uçak için hiç uğraşmaya gerek kalmadan alıp bunu takmak lazım bence ;)

ooo iyimiş buda, haberim yoktu bu parçadan iyi oldu ögrendigim teşekkurler bi araştırayım bunuda.

Volkan bulabildiklerim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

daha denk gelirsem paylaşırım genelde helikopter de tercih etmişler.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Mehmet bey. Belirttiğiniz stab. Copilot v benzeri cihazlarl karşılaştırılamaz. Çalışma biçimleri çok farklı. Co Plot , FY, ... stabilizerlerde sistem uçağı sürekli düz konumda tutmak için elev. airelon ve rudder komutu gönderiyor. Orange stabta ise bu iş sadece anlık yapılıyor. Yani herhangi bir sebepten dolayı uçağın pozisyonunda kullanıcının komutu olmadan değişiklik olduğunda sadece o an için ters konutla uçak düzeltiliyor. Bunun dışında uçağın pozisyonu yere paralel değilken uçağı paralel konuma getirmiyor. O yüzden fpv uçuşu için orange uygun değildir.

Serkan Kahraman' Alıntı:
Mehmet bey. Belirttiğiniz stab. Copilot v benzeri cihazlarl karşılaştırılamaz. Çalışma biçimleri çok farklı. Co Plot , FY, ... stabilizerlerde sistem uçağı sürekli düz konumda tutmak için elev. airelon ve rudder komutu gönderiyor. Orange stabta ise bu iş sadece anlık yapılıyor. Yani herhangi bir sebepten dolayı uçağın pozisyonunda kullanıcının komutu olmadan değişiklik olduğunda sadece o an için ters konutla uçak düzeltiliyor. Bunun dışında uçağın pozisyonu yere paralel değilken uçağı paralel konuma getirmiyor. O yüzden fpv uçuşu için orange uygun değildir.
Serkan Bey, aslında biraz şaka yollu bunu söylemiştim ama bu kadar da fark edeceğini irdelememiştim açıkcası :D

Güzel ve değerli yorumunuz için teşekkürler :thumbup:Bu mesajınızın bir kopyasını, ilgili konuya kopyaladım ;)