Rover ve Tekne için PİXHAWK

İlgi Alanı
Multikopter
Günaydın,

Yaklaşık 2 aydır pixhawk ile tekne ve arazi aracında birşeyler yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü işin içinden çıkamadım.

Kısaca neler yaptım, yapmaya çalıştım bahsedeyim.Bilgisi veya daha önce karşılaşan varsa lütfen beni yönlendirsin.
Öncelikle elimde Futaba T14SG kumanda, Pixhawk2.1, 150AESC'li Fırçasız motor, 4-5 adet servo, gps,telemtri modülü, aslında bir rover ve tekne için gerekli olan herşey var.

Yapacağım şeyi iki şekilde kullanmak istiyorum.
İlk olarak; Belirlediğim koordinatlara kendisi gitsin.
İkincisi ise ben kumanda ile yönlendireyim(pixhawk üzerinden), motor sürücülerini kumanda alıcısına takdığımda sorun yok yönlendirebiliyorum.

Yaptığım şeyler;
Mission planner'dan pixhawk a gerekli şeyleri yükledim(videolardan izlediğim kadarıyla) Kumanda alıcısını RCIN'e bağladım. Motor sürücülerini ise Pixhawk üzerinde bulunan "Main Out 3" kısmına bağladım. Anlatırken basit ama kaçırdığım şey nedir ne değildir hiç bilmiyorum.
Yada pixhawkı başka nasıl komutlandırırım. Mission planner mı lazım yada farklı birşeylerle mi yapılıyor bilmiyorum.

Yardımcı olabilecek birileri çıkarsa çok sevinirim.

Bu sayfaları gözden geçirdim ve alttaki şemaya göre bağlantı filan yaptım. Ne yazık ki istikrarlı bir verim alamadım. Sizde buralardan bir bakın isterseniz.
Şimdilik askıya aldım.
MP de muhtemel ayarları gözden kaçırıyor olabiliriz..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
bunun aynısını denedim bağlantı tamam ancak MP'de nereden ne ayar verilecek onu bilmiyorum internette gördüğüm her şeyi denedim diyebilirim.
Yani ben Kumandanın sol çubuğunu ileri hareket ettirdiğimde motor dönmüyor.

bunun aynısını denedim bağlantı tamam ancak MP'de nereden ne ayar verilecek onu bilmiyorum internette gördüğüm her şeyi denedim diyebilirim.
Yani ben Kumandanın sol çubuğunu ileri hareket ettirdiğimde motor dönmüyor.
Bende de ilk denemelerde motor calişti. Ne varki daha donra servo cevap vermesine ragmen motor calışmadı. Misson Planer de Kumanda ayarlarinin servo output da throttle çıkış görebiliyormusunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi: