[Satılık]: 100 cm Zagi Uçan Kanat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çağdaş DABAN' Alıntı:
Özkan abi zagileri yapan Hüseyin abinin kullanmış olduğu elektronik aşağıda olduğu gibidir.

Bu zagide kullanılan Setup şu şekildedir;
Çağdaş bence atladığın küçük bir detay var :rolleyes:

Hüseyin paylaştığı konfigurasyon 100'luk zagi için. Sizin sipariş ise 120'lık, değil mi ??

Hüseyin 120'lik için konfigurasyon verecektir. Bundan 2 yıl önce aldığım hazır 120'lik Zagi'nin konfigurasyonu şu şekilde idi.

D2826-10 1400kv Brushless Motor

Turnigy S3317B Servo 19g / 2.5kg / .14sec Servo

APC EP Pervane 7x6

Turnigy 2200mAh 3S Lipo

Sorun yok Mehmet abi, Hız isteyen arkadaşlar 2200 KV motor ile 7x4 pervane kullansınlar, hıza gerek yok diyen arkadaşar 1400-1450 kv motor ile 7x4 yada 8x6 pervane kullanabilirler, Esclerimizde motorlara uygun olmalı tabi, mesela 2200Kv kullanacak arkadaşlar mutlaka 40 Amper esc kullansınlar, 1400 kv için 30 Amper yeterli gelir.

Çağdaş DABAN' Alıntı:
Özkan abi zagileri yapan Hüseyin abinin kullanmış olduğu elektronik aşağıda olduğu gibidir.

Bu zagide kullanılan Setup şu şekildedir;
Turnigy 2200 KV motor
Turnigy Trust 45A Esc
Turnigy TGY-90S servolar
Turnigy 2200 mah. 25-50C 3S lipo
7x4 pervane

Hüseyin abinin örnek uçuş videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tesekkur ederim.

Çağdaş DABAN' Alıntı:
Türker abi artık saklamaya gerek yok. sizde bilin artık. zagiler de geliyor. her şey için çok geç. işte yapmak istediğimiz :lollol:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Başta kalkan kurdaleli uçak kimin olacak ? :lollol:

Delikopter' Alıntı:
Sorun yok Mehmet abi, Hız isteyen arkadaşlar 2200 KV motor ile 7x4 pervane kullansınlar, hıza gerek yok diyen arkadaşar 1400-1450 kv motor ile 7x4 yada 8x6 pervane kullanabilirler, Esclerimizde motorlara uygun olmalı tabi, mesela 2200Kv kullanacak arkadaşlar mutlaka 40 Amper esc kullansınlar, 1400 kv için 30 Amper yeterli gelir.
1250 kv süper bir motorum var. benim modelin mili yamulunca almıştım ama uçamadan yeni mil yaptırdım eskisine motor elimde kaldı. onu takabilirsem süper olur. uçarmı onunla?

Ragıp SARI' Alıntı:
Başta kalkan kurdaleli uçak kimin olacak ? :lollol:
bence benimki farklı olsun ki hangisinden uzak duracağınız belli olsun havada. :lollol: :lollol: :lollol:

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
1250 kv süper bir motorum var. benim modelin mili yamulunca almıştım ama uçamadan yeni mil yaptırdım eskisine motor elimde kaldı. onu takabilirsem süper olur. uçarmı onunla?
Motorun linki varmı? kaç watt acaba?

KV 1250 Configu-ration 12N14P Stator Diameter 22mm STator Length 16mm Shaft Diameter 3mm Motor Dimension(Dia.xLen) Φ27.7¡Ñ34mm Weight(g) 67 ldle Current(10)@10v(A) 1.2 No.of Cells(Lipo) 3-4S Max Continuous current(A)180S 25A Max Continuous Power(W)180S 275W Max. efficiency current (7-15A)>75% internal resistance 80mΩ

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
KV 1250 Configu-ration 12N14P Stator Diameter 22mm STator Length 16mm Shaft Diameter 3mm Motor Dimension(Dia.xLen) Φ27.7¡Ñ34mm Weight(g) 67 ldle Current(10)@10v(A) 1.2 No.of Cells(Lipo) 3-4S Max Continuous current(A)180S 25A Max Continuous Power(W)180S 275W Max. efficiency current (7-15A)>75% internal resistance 80mΩ

Maximum 760 gr itişi varmış, fakat bana çok iş görecek bir motor gibi gelmedi, yinede denemek lazım

arkadaşlar zagiler elime ulaştı. yarınki buluşmada sipariş veren arkaşdaşlara dağıtacağım. bilgilerinize. bu arada Hüseyin abi tekrardan çok teşekkürler. emeğinize sağlık. :saygilar:

Çağdaşçım zagi organizayonun için teşekkürler senin de emeğine sağlık.Yarın görüşmek üzere

Çağdaş DABAN' Alıntı:
arkadaşlar zagiler elime ulaştı. yarınki buluşmada sipariş veren arkaşdaşlara dağıtacağım. bilgilerinize. bu arada Hüseyin abi tekrardan çok teşekkürler. emeğinize sağlık. :saygilar:

Ben teşekkür ederim Çağdaş....

Hüseyin Zagiler oldukça sağlam malzemeden yapılmış ve kesimlerde mükemmel, ellerine sağlık :saygilar:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Hüseyin Zagiler oldukça sağlam malzemeden yapılmış ve kesimlerde mükemmel, ellerine sağlık :saygilar:
Teşekkürler abi, biraz aceleye geldi, elimin titremesi ile ufak defek hatalar olmuştur fakat uçuşa engel değildir, kanatların açıları ve formu çok güzel, itina ile toplanırsa ve CG si güzel ayarlanırsa harika uçarlar %p

Delikopter' Alıntı:
Teşekkürler abi, biraz aceleye geldi, elimin titremesi ile ufak defek hatalar olmuştur fakat uçuşa engel değildir, kanatların açıları ve formu çok güzel, itina ile toplanırsa ve CG si güzel ayarlanırsa harika uçarlar %p
Bugun Çağdaş ilk Maiden uçuşunu yaptı. "HIZLI ve ÖFKELI" :laugh: Yarın videosunu paylaşacağım inşallah ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bugun Çağdaş ilk Maiden uçuşunu yaptı. "HIZLI ve ÖFKELI" :laugh: Yarın videosunu paylaşacağım inşallah ;)

abi sen merak etme :coolxf: ben onun öfkesini epa'larla sakinleştireceğim %p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...