Scaleflying Firmasından 700 Size Super Scale Bell 429 Airzermatt

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Uzun süredir SCALE videosu paylaşımı yapmıyorduk. Bu konumuzda SCALE konusunda uzman "Scaleflying" firmasının Bell 429 modelini incelemeye çalışacağız ;)

Bu SCALE kitin en büyük özelliği özel tasarım gövde dahil tüm elektronikle beraber geliyor olması. Bu nedenle fiyatı birazcık tuzlu, sadece $ 1.900 cık :laugh:

Ürün Linki :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özel gövde yapısına sahip olduğu için özellikle kabin kısmı oldukca gerçeye yakın :bravo:

Bu resimle de büyüklüğü hakkında bir fikir sahibi olabiliriz herhalde :D

Bu da uçuş videosu :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bizim Agusta daha güzel abi bence. Bu kadar büyük scale'i herkes yapar. :lollol:

Yav açmayın kardeşim böyle konular , insan görünce ağzı sulanıyor , alan var alamayan var... :p :lollol: :lollol:
Mekanik ilgimi çekti , bizim 450 liklere uyarlanabilir mi ki acaba , fiyatı da ucuzumuş be yav, ne de olsa 700 lük
Bir de renk , Agustalara kırmızı çok güzel yakışıyorda , bu bell 429 'a ..Iııhh, hiç beğenmedim , kahverengi , bordo , gümüş çizgiler ve siyah çizgiler daha güzel gider bu helikoptere.
Amaaaaan , züğürdün çenesi misali , güzel olmuş , ellerine sağlık , yapılan işi takdir etmek lazım... :)

Mehmet uçar halde 1900 usd ise pahalı değil neden dersen 700 lük bir 4 palli rotor fiyatı bile dudak uçuklatıyor.

Yazdıktan sonra linki inceledim 1900 usd'ye sadece fusalege ve mekaniği veriyorlar.

motor esc cyclic gyro kuyruk servosu ve piller hariç yani bitmiş hali 3000 usd yi bulur.

bu da çok güzelmiş.

Abi fiyat olarak yüksek derken, Türkiye ve bizim alım gücümüzü referans almıştım :-\

Yoksa bu firmanın tüm ürünleri 1 numara. Zira modifiye frame ile özellikle kokpit ve diğer detaylar için oldukça büyük bir alan ortaya çıkarıyorlar. Hal böyle olunca da gerçeğe çok yakın detayda SCALE modeller ortaya çıkıyor :thumbup:

Inşallah bir gün bu modellere bizlerde sahip olabiliriz. İnsanın bakınca içi gidiyor doğrusu :D

Mehmet bu hale geldiğimizde sahip oluruz gibi geliyor bana :laugh:

Ynt: Scaleflying Firmasından 700 Size Super Scale Bell 429 Airzermatt

Heh 2 scale cı buluşmuş :D Mehmet abi topla bi 600 lük Yavuz abi gibi :) 450 ile olmaz o iş :) invert derdi de yok :D

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mehmet bu hale geldiğimizde sahip oluruz gibi geliyor bana :laugh:
Yok be abi o kadar beklemeyiz insallah :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
Heh 2 scale cı buluşmuş :D Mehmet abi topla bi 600 lük Yavuz abi gibi :) 450 ile olmaz o iş :) invert derdi de yok :D

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Valla ustad bu gidisle zaten oyle olacak. Benim Hard 3D olma ihtimalim su ana kadar ki gelisme dikkate alinirsa nerede ise % 0 :lol:

Hal boyle olunca ben en iyisi SCALE ve Microcu olayim, baska care gozukmuyor zaten :laugh: ;D