Scorpion ESC Video Serisi (Kutu Açımı, Ayar, Governor)

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçenlerde yaşadığım aksiliklerden sonra, Scorpion firmasının müşteri memnuniyeti çıtasını çok yukarılara koymuş olduğuna şahit olduk. Bunun üzerine Mehmet abiyle konuşurken, Scorpion escler hakkında Türkçe kaynak olmadığını, genelde insanların Scorpion'u sadece motor olarak bildiğini ve benimsediğini fark ettik ve Mehmet abinin tavsiyesi ve ricası üzerine bu video serisini çektim. Biraz hazırlıksız ve acemice oldu, kusura bakmayın, yavaş yavaş bu tarz serilerle kendimi geliştirmeye gayret edeceğim. 4 video şu anda yüklenmekte, bittikçe konuya ekleyeceğim. Videoları kısa tutmak adına çok fazla detaya girmemeye çalıştım, isteğe göre konuyla ilgili daha detaya inebiliriz. Ayarlar 90A, 120A, 130A ve 160A için aynı şekildedir, bec'li modellerde bec volatajını da belirleyebilirsiniz.

Keyifli seyirler :)

Scorpion 160A Opto Esc kutu açımı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Scorpion 160A Opto Esc program kartı ayarı

Scorpion 160A Opto Esc bilgisayar ayarı

Scorpion 160A Opto Esc governor ayarı

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın

Videolar eklendi :)

• Beğen

Eline sağlık Emre, bu konu benim de çok işime yarayacak. :laugh: :RCKolik:

Bu konu çok hit alır :D Emeğine sağlık abi :saygilar:

Abi emeğine sağlık, yine faydalı bir konu kazandırmışsın bizlere teşekkürler :bravo: :saygilar:

ilerde Scorpion Esc kullanırsam baya işimize yarayacak bilgiler var ve konuda verilecek bilgilerle de daha üst düzeye çıkacağına eminim :agreed:

Emre tebrik ederim başarılı bir çalışma daha. Bu arada çıtayı her geçen gün yükseltiyorsun. Forum üyesi olarak bizlerin yararlanması adına. Gerçekten çok faydalı konulardan birisi eline ağzına sağlık:thumbup:

Öncelikle ricamızı kırmayıp böyle bir konu açtığın için tekrar teşekkürler kardeşim :bravo: :thumbup: Ellerine emeğine sağlık %p

Scorpion ESC canlı olarak ilk defa Yozgat Funfly-1'de Alvin ve Boom görmüştüm. Ne yalan söyleyeyim ısınmasından dolayı Scorpion motorlara karşı biraz mesafeliyim. Hal böyle olunca ESC için de ya ne gerek var demiştim :laugh: :D

Sonra gel zaman git zaman öğrendik ki ESC'de "active freewheeling" sistemi var (Düşük devirlerde rahat çalışma), kalite zaten malum. Bir de arıza durumlarında firmanın hızlı ve olumlu geri dönüşleri. Kırım sonrası ücretsiz tamir, eğer tamir edilemeyecek durumda ise %50 INDIRIM ile ürün değişimi :eek: :thumbup:

Hal böyle olunca elimizden geldiğince SCORPION ESC destek vermek ve kullanımı yaygınlaştırmak gerekli diye düşündük. Bu videoların buna çok bir büyük katkısı olacaktır diye düşünüyorum :bravo: :halay: :RCKolik:

Tesekkurler arkadaslar :) Bu tarz seyler ozellikle isin acemisiyken cok zaman aliyor ve tek getirisi, zaten en degerlisi, sizlerin begenisi ve guzel sozleri. Birgun birinin derdine care olabilecek oldugunu dusunerek mutlu oluyor insan. :)

Ben simdiye kadar buyuk modellerimde hep scorpion esc kullandim, 130 ve 160 olanlari. Hicbir sorunla karsilasmadim. Hic esc yuzunden yerde kalmadi model. Gordugunuz gibi ayari vs cok basit ve en guzeli de tutarli bir esc. İsinma acisindan diger escler ile ayni, belli bir yere kadar dogal olarak isiniyor, zaten tersi dusunulemez. Videoda atlamisim ama, heatsink uzerinde gordugunuz vida yerlerine bir fan ekleyebilirsiniz isteginize gore. Ben 160'da ihtiyac duymadim. Scorpionun kendi fani oldugu gibi, 30mm'lik herhangi bir fan da olabilir.

• Beğen
Emre eline emeğine sağlık, kullanan yada kullanmayı düşünecek arkadaşlarımıza mutlaka büyük katkısı olacak bir paylaşım. :thumbup:

Emre eline sağlık . Çok güzel bir konu olmuş. Ve yararlı.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi ellerine sağlık. Müthiş hazırlanmış videolar. Herkes için faydalı olucaktır :thumbup:

Video çekmek ve videoda birşeyleri anlatmak bence herkesin yapabileceği bişey değil bence. (Ben yapamıyorum) Güzel bir anlatım olmuş. 50a castle esc thirtle ayarından başka bi ayar bilmem ama videoları baştan sona izledim güzel anlatım, sürükleyici ve konu konu olmasıda anlaşılması açısından güzel. Teşekkürler. :saygilar:

Emre abi ellerine sağlık bugün işyerinde boş vakitte tek tek izlemiştim yazmayı unutmuşum. Çok güzel bir konu olmuş , herseyi en detayına kadar anlatmışsın eline sağlık valla :)