selam arkdaşlar hazır aldığım katamaran değişikliği

Barış Şenkaya

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese selamlar
Bir kaç yıldır bende boş boş duran katamaran için haliyle evdeyiz bazı değişikler yapim dedim motorlar çok zor sığdıgı için iç kısma biraz genişlik vermek istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

daha sonra hesaplamağım ağırlık sorunu meydana geldi biraz fazla epoxy ve macun kullandım sanırım :)Bİ şekilde toparladım bişeylere benzedi gibi sanki

motor esc uyumu ve pil konusu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
daha öncesin de 3s 5200mh 11.1 v 25c ile denedim piller şişti malesef.

Özellikler
GoolRC 4092 1250KV fırçasız motor
Flycolor Flymonster serisi 150 a esc
Pil olarak sipariş verdiğim 14.8 v 7000 mah 100c

Ekipmanlarım bunlar şuanlık uygun olsun diye elimdeki parçaları degerlendiriyorum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Herkese selamlar
Bir kaç yıldır bende boş boş duran katamaran için haliyle evdeyiz bazı değişikler yapim dedim motorlar çok zor sığdıgı için iç kısma biraz genişlik vermek istedim.

daha sonra hesaplamağım ağırlık sorunu meydana geldi biraz fazla epoxy ve macun kullandım sanırım :)Bİ şekilde toparladım bişeylere benzedi gibi sanki

motor esc uyumu ve pil konusu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
daha öncesin de 3s 5200mh 11.1 v 25c ile denedim piller şişti malesef.

Özellikler
GoolRC 4092 1250KV fırçasız motor
Flycolor Flymonster serisi 150 a esc
Pil olarak sipariş verdiğim 14.8 v 7000 mah 100c

Ekipmanlarım bunlar şuanlık uygun olsun diye elimdeki parçaları degerlendiriyorum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kolay gelsin.:saygilar:
Fotoğraflardan anladığım kadarıyla skidler de genişletme yapmışsınız. Eğer doğru görüyorsam bu biraz riskli bir uygulama. Orta kısımda işlem yapılsaydı daha mantıklı olurdu. Skidelerde ki oluşabilecek en ufak simetri hatası hızlı bir teknede nahoş durumların oluşmasına sebep olur.
Ha diyeceksiniz ki , iki motor motorlar oraya sığmıyordu. Ama kullandığınız motor 4092 4200w yani 5.8 hp gibi birşey.
Tek motor bile o teknenin canına okur.
5200 x 25 =137 A bu 3S pilinizin anlık akım verme kapasitesi ve Çinli etiket değerini genelde yüksek yazar aslında 70-80 A civarı ancak verir. Motor verilerine göre de W/V= 350 gibi bir rakam çıkıyor. Pilinizin A kapasitesi x C değeri mümkünse motor gereksiniminin %30 fazlası olsun ki sağlıkları tehlikeye girmesin.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kolay gelsin.:saygilar:
Fotoğraflardan anladığım kadarıyla skidler de genişletme yapmışsınız. Eğer doğru görüyorsam bu biraz riskli bir uygulama. Orta kısımda işlem yapılsaydı daha mantıklı olurdu. Skidelerde ki oluşabilecek en ufak simetri hatası hızlı bir teknede nahoş durumların oluşmasına sebep olur.
Ha diyeceksiniz ki , iki motor motorlar oraya sığmıyordu. Ama kullandığınız motor 4092 4200w yani 5.8 hp gibi birşey.
Tek motor bile o teknenin canına okur.
5200 x 25 =137 A bu 3S pilinizin anlık akım verme kapasitesi ve Çinli etiket değerini genelde yüksek yazar aslında 70-80 A civarı ancak verir. Motor verilerine göre de W/V= 350 gibi bir rakam çıkıyor. Pilinizin A kapasitesi x C değeri mümkünse motor gereksiniminin %30 fazlası olsun ki sağlıkları tehlikeye girmesin.
Haklisınız mehmet bey ortadan genişletmek daha iyi olurdu ançak motorlar kenar kısma zor sıgıyodu o yuzden o şekil yapmak istedim bakalım parçalarım henüz gelmedi henüz denizde istedigim performasa ulaşamadım :)

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682