Selamlar Yeni başlıyorum yardım pls.. :)

omrcpn

Yeni Uye
Herkese merhaba öncelikle... adım Ömer Çepni Çevre Müh. yim Rize' liyim ve Rize' de yaşıyorum... Rc Uçak la yaklaşık 1.5 aydır ilgileniyorum ve yeniyim..
Kendim yapıp kendim Uçurtmanın peşindeyim hazır model almak istemıyorum..
tabiki yeni başladığım için birçok eksiğim olduğunu biliyorum.
Hobiye Zagi adı verilen modelle başladım kendim kit'i oluşturdum elektronik aksamlarınıda almaktayım. Kumanda olarak Hitec optic 6 la başladım. kumanda kullanış açısından zor olduğu söyleniyor. Kumanda konusunda sizlerden çok yardıma ihtiyacım var elinde video ,metin herhangi bir belge olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim..
Teşekkürler herkese hayırlı ve mutlu günler diliyorum.

Öncelikle foruma ve aramıza hosgeldiniz Ömer Bey,

Her ne kadar uçakcı olmasam da bana göre zagi ilk model olarak çok da doğru bir model değil. Her şeyden önce Rudder dediğimiz kanalı eksik. Bazı uçakcılar olsa da pek kullanmıyorlar ama rudder kullanımı bence gerçekten önemli. Malum bir şeye nasıl başlarsanız öyle gidiyor.

İsterseniz şu konumuza bir göz atın.

İlla kendi modelimi yapacağım diyorsanız da bu zagi olmasın. Bunun yerine mesela EPP Extra 300 yapabilirsiniz.

Kumanda konusuna gelince, bu kumandayı forumumuzda bildiğim kadarı ile pek kullanan yok. Ekranı 2 satı olduğu için sizin de belirtiğiniz üzere, menüler biraz daha karışık geliyor insana. Ama ihtiyaç duyacağınız videoları Youtube bulabileceğinizi düşünüyorum. Ingilizce olarak da aşağıda manual linki veriyorum. Selamlar

Ömer bey öncelikle hoşgeldiniz Mehmet abininde cevabında belirttiği konulara gözgezdirebilirsiniz ayrıca bu forum ciddi bir kütüphane yapmanız gereken tek şey biraz sayfaları karıştırmak :saygilar: :RCKolik:

Hos geldiniz

Arkadaşlar çok özür dilerim sizlerden hoşbuldum sağolun hayırlı geceler...

Hoşgeldiniz. %p

Merhaba Ömer bey, :RCKolik: Formuna ve aramıza hoşgeldiniz :saygilar: