Selamlar

Aga

Rabbine kul olamayan, davasına er olamaz...
Web sitesi
www.krank.com.tr
Herkese Selamlar,

Kendimi tanıtayım,

Adı : Bekir
Soyadı : Topuz
Nereden : İstanbul
Mesleği : Yazılım Uzmanı
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli / Uçak / Araba..) : Uçak / Heli
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: yok
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : İnternetten
Kullandığım Model(ler) : Daha önce topmodels'dan aldığım orta ayarda bir heli kullandım

Asıl merakım helikopterlerdi ama sonradan cicoz ile yapılan uçak videolarını izledim ve çok hoşuma gitti. Zaten daha önceden internette yurtdışında olan bir grubun videolarını izlemiştim, FPV ile anlık görüntü aktarımı yaparak istanbul semalarında dolaşıyorlardı, buda beni çok etkiledi.

Benim yapmak istediğim, cicoz gibi bir model ile uçmak, görüntü kaydetmek ve yukarıdaki görüntüyü gözlük yada ufak bir ekrandan izleyerek havada dolaşmak. Bunun için neler almalıyım, nereden alabilirim, ne kadar bir bütçe gerekir...

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar

Bekir Bey Hoşgeldiniz,

Öncelikle hedefinizi ortaya koymuşsunuz, bu gayet güzel. %p Fakat bence iki aşamalı olması gereken bir hedef bu.
İlk aşaması doğru bir model ve pilotaj kazanmak, ikinci aşaması ise bu modeli real time hava çekimler için (FPV) uygun ekipmanlarla donatarak hedefinize ulaşmak.

Eğer bu çekimleri zagi kullanarak yapmak konusunda karalıysanız şanslısınız, forumumuzda " Delikopter " nickli Hüseyin arkadaşımız bu işte son derece yetkindir. Eminim sizi en iyi şekilde yönlendirecek ve yardımcı olacaktır. İkinci basamak için ise bence acele etmeyin ve biraz araştırarak amacınızı en iyi hizmet edecek ekipmanı tecrübeli arkadaşlara da danışarak alın derim.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Selamlar

Hoşbulduk Türker Bey,

Çok teşekkür ediyorum.

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Öncelikli olarak ilk hedefim havada uçabilmek, bunu başardıktan sonra zamanla geliştirerek FPV ve diğer olaylara geçmek. Delikopter'e mesaj attım ama henüz cevap alamadım.
Uçağın yapımı konusunda yeteri kadar ve fazlasıyla bilgi var. Diğer parçaları nereden temin edebilirim peki?

Selamlar

Bekir Topuz' Alıntı:
....
Uçağın yapımı konusunda yeteri kadar ve fazlasıyla bilgi var. Diğer parçaları nereden temin edebilirim peki?
Diğer parçalar derken motor, servo, ESC, pil vb... kastediyorsanız aşağıdaki konularda cevapları bulabilirsiniz

FPV ekipmanlarını kastediyorsanız da bu konular yardımcı olacaktır.

Ayrıca bilgi almak istediğiniz konu hakkında " ARA " kısmında da faydalanarak kolay erişim sağlayabilirsiniz. ;)

Selamlar

Bekir Bey, forumumuza hosgeldiniz, keyifli forumlar :thumbup: