Selamunaleyküm Cemaati Faniler...

Pc_Commander

Yeni Uye
Kendimi kısaca şablona uyarak tanıtayım...
Adı : Yakup
Soyadı : Arın
Nereden : İstanbul
Mesleği : Mimari proje İnşaat (Mak.Müh)
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli / Uçak / Araba..) : Hepsi ile ilgileneceğiz inşaallah
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: Henüz yok ama olacak inşaallah
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Google hazretlerinden
Kullandığım Model(ler) : Valla ilk olarak v911 le başlayalım dedik... Tabii sadece ben değil benim veletle birlikte... Ama sizin tavsiyeleriniz daha önemli nede olsa bir bilene danışmak faydalı olur...

Kısaca böyle, ilerleyen zamanlarda derinlere de gireriz.
Hoş forumlar olması dileğiyle
Herkese kolay gelsin

Aleykumselam Yakup Bey. Su ana kadar ki en ilginç selam konusu oldu ;D Bence sizden guzel bir modelci olacak :thumbup:

Aramıza hoşgeldiniz

Mehmet beyefendi çok tşk. ederim. Dediğiniz gibi inşallah. Ama hep birlikte, engin bilgi ve tecrübelerinizle inşallah. Bu bilgileriniz bir gönül işi olmasa, maddi değer karşılığında yapılacak iş değil, bunun içinde ayrıca tşk.ler...
Yavuz beyefendi size de tşk.ederim, arınıza aldığınız için...

Hoşgeldiniz Yakup Bey,
Bir ömür keyifle yaparsınız inşallah yeni hobinizi. Keyifli forumlar. :saygilar:

Foruma hoşgeldin ey ölümlü ....

Hoşgeldiniz, Keyifli forumlar... :saygilar:

Yakup Arın' Alıntı:
Mehmet beyefendi çok tşk. ederim. Dediğiniz gibi inşallah. Ama hep birlikte, engin bilgi ve tecrübelerinizle inşallah. Bu bilgileriniz bir gönül işi olmasa, maddi değer karşılığında yapılacak iş değil, bunun içinde ayrıca tşk.ler...
Yavuz beyefendi size de tşk.ederim, arınıza aldığınız için...
Hoşgeldiniz aramıza kimseyi sokmayız, yanımıza alırız. Kimseninde aramızı bozmasını hiç ama hiç istemeyiz. Kaynak yapmayalım lütfen peşpeşe sıralanalım. Bu arada elimizden geldiği kadar dilimizinde döndüğü kadar kendi bildiklerimizi paylaşırız. Bu işe maddi tarafından bakmak zaten yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Geriye dönüp hiç bakmayacaksanız, sıkılmayacaksanız işte gerçekten dünyadaki en güzel hobilerden bir tanesi sizin demektir. Hesap kitap yapmaya başlamak ve kaybettiklerinizi başka yerlerde harcayabilecekleriniz ile kıyaslamaya başlamanız sizi bu hobiden soğutmak için bir başlangıçtır maalesef, bu arada şu naçizane Helikopterci atasözünüde bir tarafa yazmanızın ilerleyen zamanlarda size fayda getireceğine inanıyorum.
Modelcinin üç tane düşmanı vardır.
1-KADIN
2-ZAMAN
3-PARA :saygilar:

Tugra abi supersin ya su sozlere bittim dogrusu "aramıza kimseyi sokmayız, yanımıza alırız" :lol: :lollol:

Ayrica modelci atasözü de supermis :lollol: :thumbup:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Hoşgeldiniz aramıza kimseyi sokmayız, yanımıza alırız. Kimseninde aramızı bozmasını hiç ama hiç istemeyiz. Kaynak yapmayalım lütfen peşpeşe sıralanalım. Bu arada elimizden geldiği kadar dilimizinde döndüğü kadar kendi bildiklerimizi paylaşırız. Bu işe maddi tarafından bakmak zaten yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Geriye dönüp hiç bakmayacaksanız, sıkılmayacaksanız işte gerçekten dünyadaki en güzel hobilerden bir tanesi sizin demektir. Hesap kitap yapmaya başlamak ve kaybettiklerinizi başka yerlerde harcayabilecekleriniz ile kıyaslamaya başlamanız sizi bu hobiden soğutmak için bir başlangıçtır maalesef, bu arada şu naçizane Helikopterci atasözünüde bir tarafa yazmanızın ilerleyen zamanlarda size fayda getireceğine inanıyorum.
Modelcinin üç tane düşmanı vardır.
1-KADIN
2-ZAMAN
3-PARA :saygilar:

Atasözüne KADIN hariç katılıyorum Tuğra Abi. Benim hatun sağolsun çok anlayışlı bu konuda, sabır küpü gibi valla nazar değmesin. :laugh:
Şanslıyım, Allah herkese benimki gibi bir eş nasib etsin. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Atasözüne KADIN hariç katılıyorum Tuğra Abi. Benim hatun sağolsun çok anlayışlı bu konuda, sabır küpü gibi valla nazar değmesin. :laugh:
AMİNNN :laugh: :D

eş konusunda bende şanslılardan biriyim.Allah bozmasın

Türker Akgün' Alıntı:
Senin eşin bacımız olur her zaman başımızın tacıdır ama senin eşin KADIN değil demekki MELEK'miş. Yengeyi bu grubun içinden hemen sıyırıp alıyoruz Meleklerin yanına oturtuyoruz kardeşim :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Size eşimle aramızda evliliğimizin ilk aylarında geçen bir anektodu anlatayım tabi benim açımdan pek iyi olmadı ama yinede belli bir süre sonra barıştık. :D
Sene 2010 daha yeni evlenmişiz aradan bir kaç ay geçti ve benim modellerde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı geceleri deli gibi oturup sabaha kadar model topluyorum, hanım uyanmasın diye parmak uçlarında geziyorum, zımpara ses çıkarmasın diye torbanın içinde zımpara yapıyorum anlayacağınız çalışmalar sabaha kadar devam ediyor :lollol: Sabahın köründe birden çalıştığım kapı açıldı ve bir hışımla eşim içeri girdi, elimdeki öyle bir fırladıki küttt dedi yere yapıştı, SEN DEDİ BENİ ŞU MODELLERİN KADAR SEVMİYORSUN, NEDİR YAHU SENİ BU KADAR BU MODELLERE BAĞLAYAN BENİM NEYİM EKSİK. Zaten sinirlenmişim eşim odaya birden girince elimdeki yapıştırdığım parça düştü kırıldı. Cevabı yapıştırdım hemen SENİN PALİN VARMI YOK, İŞTE ARANIZDAKİ FARK BUDUR. Tabi o anda sinirle ve hazırcevaplıkla söylenmiş bir kelime beni yaklaşık olarak 10 gün süründürdü. :lol:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Size eşimle aramızda evliliğimizin ilk aylarında geçen bir anektodu anlatayım tabi benim açımdan pek iyi olmadı ama yinede belli bir süre sonra barıştık. :D
.......
Sağolasın abi, gerekli mesajı ve dersi aldım :laugh: :D