Sene 1907 Güvercinler İle Hava Fotoğrafçılığı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Ne günlerdi be ! Dün gibi hatırlıyorum. Teknoloji nerden nereye geldi :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlarda havadan çekim örnekleri ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Sene 1907 Güvercinler İle Hava Fotoğrafçılığı

Ya evet. Hatta servo bulunduktan sonra güvercinlere fotoğraf makinasının yanında birde servo yerleştirmiştik. Ama henüz kumanda bulunmadığı için işe yaramamıştı! Güvercinler bile bir anlam verememişti, "çıkarın şunu abi, boşa ağırlık, zor oluyor ama biz basıyoruz deklanşöre" diye itiraz etmişlerdi. :lollol:

:laugh:)

Ne günlermiş, Goprolarla millet dünyanın masrafını edip fpv yapıcam diye uğraşıyor,ne gerek var,al bir güvercin(şöyle iyi takla atan erkeklerinden olsun :lollol: ) bir de ucuzundan bir fotoğraf makinesi,1 kiloda buğday aldın mıydı al sana Gpv :lol: :lol:

Güvercin pek uygun değil bence bu iş için. Şöyle kanat açıklığı daha fazla olan atmaca, kartal gibi bir kuş seçmek lazım. Bu garibim kendi zor uçuyor guru guru. İçten içe sitemkar bir bakış gördüm fotoğraflarda :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:
Güvercin pek uygun değil bence bu iş için. Şöyle kanat açıklığı daha fazla olan atmaca, kartal gibi bir kuş seçmek lazım. Bu garibim kendi zor uçuyor guru guru. İçten içe sitemkar bir bakış gördüm fotoğraflarda :lollol:

Bence de... Hatta güvercini atmacanın önüne salalım, ne FPV olur ama!... ;D

Ynt: Ynt: Sene 1907 Güvercinler İle Hava Fotoğrafçılığı

Türker Akgün' Alıntı:
Güvercin uygun değil mi, bence uygun.Atmaca , kartal vs. yırtıcı türler , bunlar çok yakar 12 s pil gibi.Pahalı iş.Performansa gelince belki hızlıdırlar ama menzil tartışılır.Güvercinin Mardin cinsinden buldun mu , sal İstanbul'dan al Mardin'den.Hem 100 gr buğdayla , yedek parçası da boldur :lollol: Değil Fpv belgesel bile çeker :lol: :lol: