Servo Teli

frkn0180

Yeni Uye
Herkese merhabalar.Yeni bir uçak yapımına giriştik ancak aklıma takılan bir konu var.Bu konuda abilerimizden yardım istiyorum.Soruma gelecek olursak Servoları kontrol yüzeylerine bağlarken nasıl bir yapı izlediniz. Nasıl bir tel kullandınız. Bu konuda bir çok video izledim ama bunları nasıl yapacağımı ve hangi teli kullanmam gerektiğini bulamadım

Servo Teli

kendi soruma kendim cevap vereyim telin türünü bilmiyorum ama bu tarz bi telle gayette yapılabiliyormuş
aşağıda örnek linkler bulabilirsiniz. Push rods ve control horns yazarak kolayca erişilebilir .

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ben şu telden kullanıyorum, tabi uçak boyutuda önemli yapıcağınız, malzemede önemli, eğer köpükten yapıcaksanız bu tel baya kullanışlı, kılıflı olmas istediğiniz gibi büküp kontrol edebilmenizi sağlıyor..

https://hobbyking.com/en_us/control-rod-abs-sleeve-1pc-bag.html

Servo Teli

Aslında uçağımız köpükten değil 3d baskı şeklinde yapıyoruz.Bu teli nalbur tarzı yerlerde bulabilirmiyim acaba

Servo Teli

Şemsiye teli kullanabilirsiniz.Evde atıl durumda varsa işinizi görecektir.Yalnız videoda 2.bükmenin olduğu yeri videodaki kadar uzun yapmayın biraz daha kısa olsun.Pushrod'u Servo Arm'a taktığınızda kontrol yüzeyinin ayarı değişiyor oynama yaptığı için.

Servo Teli

Furkan Delibas' Alıntı:
Aslında uçağımız köpükten değil 3d baskı şeklinde yapıyoruz.Bu teli nalbur tarzı yerlerde bulabilirmiyim acaba

Linkteki ürün işinizi görecektir.

Servo Teli

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için

Servo Teli

Ben F22 uçağım için birmilyoncudan dandik bir elbise askılığı almıştım şu kapı üstlerine asılabilen modelinden. Dandik olduğu için askı tellerini askıdan ayırıp kullanmak pek zor olmamıştı. Önce servo kolunu sonrada telin girecegi diğer malzemeyi uçağa sabitleyim ikisi arasındaki ölçüyü alarak bükme işlemi yapıp kullandım. Küçük bir ayar gerekebilyor onuda trim ayarı yaparak giderdim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi