Ses Girişinde Simulator Bağlantısı - Fly Sky FS-T6

İlgi Alanı
Hepsi
Bir kaç ay önce alıcıyla haberleşmekte inat edip sonrasında tamamen vazgeçip haberleşme konusunda bir çaba göstermeyen Fly sky FS-T6 kumandama bir li-ion modu yaptım ve şuan simulatör programlarda kullanıyorum. Sizin de işinize yarayabileceğini düşündüğümden paylaşayım dedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hangi kumanda olduğu hakkında bir problem çıkmasın.

İlk önce jumper kablolarını şu girişlere bağlayalım. Genelde tüm Fly-Sky modellerinde bu pinler oluyor, biri olmazsa hemen yanındakini denersiniz.

Ardından sağda solda durak kulaklık veya mikrofon kablosunu bu jumperları bağlayalım. Ground en alt kısım oluyor. Ben mikrofon kablosuyla denedim kulaklıkta farkedebilir, iki yerden birine bağlayabilirsiniz. Multimetre ile hangi kablonun jacktaki hangi bölüme bağlı olduğunu kontrol etmeyi unutmayın. Ses kablolarını lehimlemek biraz uğraştırıcı olabiliyor. (korumasını çakmakla yakıp lehimlemeniz gerek)

Ardından kablomuzu bilgisayarın mikrofon girişine bağlayalım, kumandamızı açalım ve SmartPropoPlus adlı açık kaynak programı yükleyelim. İndirmek için

SmartPropoPLUS Alternatif Link :

Programı yükleyip çalıştırdıktan sonra mikrofon aygıtınızı seçin. Burada pek bir şeyle uğraşmanıza gerek ekrandaki ayarları yaparsanız Fs-T6 modelinde sorunsuz çalışacaktır. Başka modellerde bir sıkıntı olursa buradaki ayarları kurcalarsanız sonuç alabilirsiniz.

Transmitter sekmesine geldikten sonra PPM alanında Walkera modelini seçebilirsiniz. Flysky ile uyuşuyor herhalde. Sıkıntısız çalışıyor onunla. Onu seçtikten sonra alt taraftaki Rc Channels kısmında kumandanızın verilerini görebilirsiniz. Kumandanın kollarıyla biraz oynadıktan sonra kumandanızı oyun kolu destekleyen simulatörlerde kullanabilirsiniz. Kumanda seçiminde VJoy Device diye gözükür. Programın kumandayı kullandığınız süre boyunca açık kalması gerek.

Normalde Flysky Fs-T6 modelinin içindeki çipin PPM desteği var ancak yazılımına dahil edilmemiş. Bu mikrofon bağlantısı ile aldığınız veri de PPM oluyor. Benim kumandanın Rf modülünde bir sıkıntı var herhalde. Sinyal oluşturmasına rağmen hiçbir şekilde bağlantı kuramıyorum alıcılar ile. Sinyal kablosu falan da yerinde. O yüzden bir dahaki sefere bu PPM sinyalini Arduino ile okuyup NRF24 modülü ile aktarmayı deneyeceğim. Eğer çif taraflı yüksek güçlü NRF24 kullanırsam 2.5km kadar açık alan menzili olacağını tahmin ediyorum. Takipte kalın :)

Kurulum konusunda bir probleminiz olursa yazmaktan çekinmeyin. İyi forumlar

Ekli dosyalar

• 1566469773830.png
    1566469773830.png
    32.9 KB · Görülme: 307
Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle detaylı anlatım ve paylaşım için teşekkürler.

Zamanında "SES Girişinden" SİM kullanımı çok soruluyor ve aranıyordu. Hatta ben de bir ara denemiştim ama kullanılan aradaki yazılım pek performans vermemiş o zamanlar.

Real Flight ve Phoenix linkini özelden gönderdim. Sana zahmet bu bağlantı ile test edip, sonucu paylaşır mısın ?

Bu arada unutmadan RF 4.5 kur, RF-7 by bağlantıda çalışmaz ;)

NOT: Konu başlığını değiştirip, konuyu SIMULATOR bölümüne taşıyorum, bilgine

PhoneixRc'nin kumanda desteği hiç yok herhalde. Bir türlü simülasyonu bağlatamadım. Galiba sadece kendi dongle'ı üzerinden bağlanabilen kumandaları kabul ediyor. Real Flight ile deneyeyim şimdi de.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
PhoneixRc'nin kumanda desteği hiç yok herhalde. Bir türlü simülasyonu bağlatamadım. Galiba sadece kendi dongle'ı üzerinden bağlanabilen kumandaları kabul ediyor. Real Flight ile deneyeyim şimdi de.
Phoneix'de tıpkı RF 7 gibi dongle istiyor Bu yüzden çalışmaması gayet normal
Real Flight 4.5 ile denedim, ufak kalibrasyon uğraşlarından sonra çalıştırabildim. Gayet güzel çalışıyor.
Süper haber :thumbup:

Bu tip kullanimda hissedilir gecikme sorunu vardi zamaninda. Su an nasildir bilemem tabi

Yok etmez, ppm sinyali sadece. Ppm sinyal verisinin donusturulmesi gecikmenin esas nedeni. Bilgisayarlar hizlanmis olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari