Simülasyon Kumandayı görmüyor

Onelge86

Uye
Arkadaşlar forumu alt üst ettim bulmadım Phonex 4.0 simülasyonum usb interface i görüyor fakat kumandayı görmüyor. Sürekli kumanda bağlı değil hatası veriyor. acaba kumda ayarlarımı yanlışmı yaptım diye düşünüyorum . kumanda JR Propo PCM9X, Kumandadan yeni model açtım uçak olarak PPM seçtim DSC çıkışına stereo kablo ile dongle ye bağladım. Phonex 4.0 dongleyi görüyor fakat kumandayı görmüyor ne yapmam gerek? yardımlarınızı bekliyorum :)

Bu arada yazmayı unutmuşum :) DSC çıkışında Çıkış olup olmadığını ölçemedim :)

Yaptıkların tamam gibi ama neden çalışmıyor bilemedim doğrusu. :rolleyes:

Kumandayı açmıyorsun, sen bağlantıyı yaptığında kendisinin açılması gerekiyor eğer wireless bir dongle değilse.
Bağlantıyı yaptığında kumandanın ekranı kendiliğinden açılıyor mu ?

Ewet açılıyor kumanda kendiliğinden fakat kumandayı görmüyor

ürün buna benziyor

emülatör kullanıyormusun ? emülatör kullanmayı dene

Mesut abi emulatörü kullanıyorum fakat o hiç görmüyor. Direk phonex.exe ile açtığım zaman dongle yi görüyor model açılıyor fakat kumanda ekleyemiyorum ve bu sebeple kalibrasyona da girmiyor kısaca hiçbişey olmuyor.elimde sim kumandası var usb ile çalışan onla sıkıntı yok emu ile phonex çalışyor elim kumandaya alışsın diye bu dongleyi almıştım.

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Mesut abi emulatörü kullanıyorum fakat o hiç görmüyor. Direk phonex.exe ile açtığım zaman dongle yi görüyor model açılıyor fakat kumanda ekleyemiyorum ve bu sebeple kalibrasyona da girmiyor kısaca hiçbişey olmuyor.elimde sim kumandası var usb ile çalışan onla sıkıntı yok emu ile phonex çalışyor elim kumandaya alışsın diye bu dongleyi almıştım.

ozaman elindeki donglda sorun olabilir , emu nasıl görmezki dongle'ı ? emulator dosyalarını doğru adrese kopyaladınmı peki ?

Merhaba,

Bende de bu tip bir simulasyon dongle ı var. Aynı şey başıma geldiğinde, çıkarıp yanındaki switchden phoneix e ayarlı olup olmadıgına bakıyorum, ayarlı bile olsa, switchi oynatıp tekrar ayarlıyorum. Kumandamı görmeye başlıyor. Zaten turnigy olanlarda arkasındaki modülü çıkarıp kabloyu trainer portuna takmak gerekiyor, kumanda kendisi açılıyor. Diğerlerinde ise, pupil modunu seçmek gerekiyor.

Sizin kumanda da ise tahminim PCM modulasyon seçip trainer portundan dongle a bağlamak gerekiyor.

Bir deneyin isterseniz.

Stereo kablo olmasi normalmi? Arastirmamda mono olsun diyor. Dediginizi uygulayacam eve gecip tesekkur ederim

Mesut AKIN' Alıntı:
Muharrem ÖNELGE' Alıntı:

ozaman elindeki donglda sorun olabilir , emu nasıl görmezki dongle'ı ? emulator dosyalarını doğru adrese kopyaladınmı peki ?

Abi kullaniyorum simi usb kumanda ile fakat doglede sorun var. tanimiyo kumandayi

Dediklerinizi yaptım fakat olmadı :( Şöyle bişey denedim evde eski uçak kumandalarımı dongleye taktım onlarla sim çalıştı.
Benim JR kumanda ile çalışmadı :(