Simulasyon Seçimi Hk.

Anıl

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar.
Simulatör almayı düşünüyorum ve internette biraz araştırma yaptım fakat iki simulatör arasında kararsız kaldım.
Sizden ricam hangisini almalıyım veya bunların dışında önerebileceğiniz bir ürün yada site var mı?
Şimdiden teşekkür ederim. :)

Link-1 :
Link-2 :

Simulasyon Seçimi Hk.

Eren hobideki iyi gibi Anıl kardeşim.Sen bizim simülatör konularını iyice bir oku.Thk da simülatör kumandası var , ya da 2. el bir kumanda da olabilir daha hesaplı olması açısından.Kumandanı bulursan konularımızdan daha rahat istifade edeceksin. %p

Simulasyon Seçimi Hk.

Bir alternatifte bir dongle alıp kendi kumandanızla kullanabilirsiniz.
Aynı şekilde bende simulatör bölümündeki konuları okumanızı öneririm. :saygilar:

Simulasyon Seçimi Hk.

Aslında konuları okudum ama pek emin olamadığım yerler var. Özellikle yazılımla alakalı. İlk olarak THK nın sitesine bakmıştım zaten fakat orada sadece kumanda var sanırım yazılım yok, yazılım bulma konusunda zorlanır mıyım diye düşündüm açıkçası. O nedenle bu iki site arasında kararsız kaldım. Eğer yazılımı konusunda sıkıntı çıkmazsa THK sitesindekiler daha mı iyi dersiniz?

Simulasyon Seçimi Hk.

Türker Akgün' Alıntı:
Bir alternatifte bir dongle alıp kendi kumandanızla kullanabilirsiniz.
Aynı şekilde bende simulatör bölümündeki konuları okumanızı öneririm. :saygilar:
Onu da düşündüm:) Konuları okuğumda ilk olarak simulasyon kumandasıyla başlayıp daha sonra model için kumanda temin etmenin daha doğru olacağı yazıyordu. Açıkçası bende bu yönde karar verdim. Kendi modelimi temin etmeme daha 1 aydan fazla olduğundan şimdi herhangi bir şey almak istemiyorum ama bu sürede de boş durmak istemiyorum :) o nedenle şimdi bir simulasyon kumandası temin etmek daha mantıklı geldi :)

Simulasyon Seçimi Hk.

Anıl CANDAN' Alıntı:
Aslında konuları okudum ama pek emin olamadığım yerler var. Özellikle yazılımla alakalı. İlk olarak THK nın sitesine bakmıştım zaten fakat orada sadece kumanda var sanırım yazılım yok, yazılım bulma konusunda zorlanır mıyım diye düşündüm açıkçası. O nedenle bu iki site arasında kararsız kaldım. Eğer yazılımı konusunda sıkıntı çıkmazsa THK sitesindekiler daha mı iyi dersiniz?
Gözden kaçtı sanırım. ;)

Simulasyon Seçimi Hk.

Anıl CANDAN' Alıntı:
Onu da düşündüm:) Konuları okuğumda ilk olarak simulasyon kumandasıyla başlayıp daha sonra model için kumanda temin etmenin daha doğru olacağı yazıyordu. Açıkçası bende bu yönde karar verdim. Kendi modelimi temin etmeme daha 1 aydan fazla olduğundan şimdi herhangi bir şey almak istemiyorum ama bu sürede de boş durmak istemiyorum :) o nedenle şimdi bir simulasyon kumandası temin etmek daha mantıklı geldi :)
Doğru bir karar bence. %p Ben kumandanız vardır diye düşünerek söylemiştim.

Simulasyon Seçimi Hk.

Türker Akgün' Alıntı:
Anıl CANDAN' Alıntı:
Gözden kaçtı sanırım. ;)

Evet gözden kaçmış :) Çok teşekkürler gerçekten çok işime yarayacak.

Simulasyon Seçimi Hk.

Thk'nın kumandası gayet stabil geliyor bana real flight 4.5 te kullanıyorum butun yamalarını yaptıgınız zaman kolay kolay eksik model yok gibi hocam ama genede sizin karar vereceğiniz bir mesele

Simulasyon Seçimi Hk.

Bende THK nın kumandasını kullanıyorum, erenhoby deki ürün THK nin kinin aynısı gibi sadece etiketler değişik. Bence hepsi işinizi görür. Önemli olan plotaj geliştirmekse herhangi biri işinizi görür. Bence sim kumdası amaç değil araç olmalı, yani bir süre sonra artık iyice fazlalık olarak göze batacak bir aksesuar, plotajınızı geliştirdiğinizde kolay kolay bir daha kullanacağınızı zannetmiyorum .

Simulasyon Seçimi Hk.

Ayhan bey size katılıyorum ama bana göre pilotajin sonu yok :D sadece ne kadar ilerlemek ve risk almak istemenize bağlı. Buna göre sim her daim şart ;)

Simulasyon Seçimi Hk.

Aslında işin o boyutu da var, mesela ben 1 ay önceki kadar ateşli değilim bu hoby için ama yineden kopmamak için kendimi canlı tutmak için istisnasız hergün mutlaka açıp en az yarım saat uçuş yapıyorum, kendimi bu şekilde sürekli tutmaya çalışıyorum. Mübarek Ramazan geldi bilmiyorum yapabilirmiyim ama iş çıkışı eve döndüğümde iftara kadarki zamanda, o zor geçen saat diliminde, zaman geçirmeyi planlıyorum , malum en zor zamanlar Akşam ezanını beklemek. :)

Gerçi Mübarek zamanlarda bu işin yapılması yada o zamanın bu şekilde geçirilmesi ne kadar doğru olur o da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konu.

Bu arada Ramazan ayı hepimize milletçe huzur ve bereket getirir inşallah. Zorda olan bütün müslümanlara kolaylık getirir inşallah.

Hepimizin Ramazanı Hayırlı olsun :saygilar:

Simulasyon Seçimi Hk.

Valla Ayhan bey,

O saatlerde benim kolumu kipirdatmaya Halim kalmiyorum :laugh: O saatleri degerlendirme konusuda baska bir durum ;)

Bu vesile ile ben de herkesin ramazanini simdiden kutlarim %p