Simulatör Çalışıyorum, Sizce Ne Zaman Ilk Gerçek Uçuşumu Yapmalıyım ?

Ayni soruyu bende kendime soruyorum hazirmiyim degilmiyim diye sanirim burdaki tarife gore kirim riski dusuk grubuna girebilirim. ismi simdilik gizli forumda herkesin bildigi bir abimiz araci oldu saolsun benim icin bir arkadasindan hitec aurora 9 ve trex 450 sport modelini alip montaj ve ayarlarini yapip gonderecek bana bir aksilik olmassa... Resmi imza toreni olmadan ismi aciklamiyorum belki basa teklifler gelebilir diye :D Sim calismami kaydedip yorumlariniz almak istedim hypercam programini kurdum ama phoenix i actigimda cok kasti sizler hangi programi kullaniyorsunuz sim video kayitlari icin? Bilgisayarin donanimi cok iyi degil bu arada vasat duzeyde...

Ben camtasia 8 kullanıyorum bu da kasabilir ama bildiğim kadar fraps daha az kaynak kullanıyor camtasia kasar sa fraps kurmanız tavsiye ederim.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Fraps i bir deneyelim bakalim tesekkurler

Frapsi kurdum frasta biraz kasti ama digeri kadar degil...ilk videomu cektim bakalim youtube ye yuklemeyi basarabilirsem paylasacagim
Mustafa Çoban.' Alıntı:
Ben camtasia 8 kullanıyorum bu da kasabilir ama bildiğim kadar fraps daha az kaynak kullanıyor camtasia kasar sa fraps kurmanız tavsiye ederim.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Fraps te biraz kasti ama hypercam kadar degil benim emektar bilgisayardan ancak bukadar beklenir. Bakalim ilk videomu cektim yukleyebilirsem paylasacagim tekrar tesekkurler

2 haftadır sim çalışıyorum kullanmada sorunum yok tek sorunum inişlerde 10 inişten 7si sağlam 3ünde uçağı parçalıyorum :yuppi: bunun sebebıde kendı kânatım pc ekranı ıle zemının uzaklık yakınlığını hissedememekten kaynaklı sanırım gerçek bir ortamda sorunsuz inerim diye düşünüyorum. :rolleyes:

Hasan Gonenli' Alıntı:
2 haftadır sim çalışıyorum kullanmada sorunum yok tek sorunum inişlerde 10 inişten 7si sağlam 3ünde uçağı parçalıyorum :yuppi: bunun sebebıde kendı kânatım pc ekranı ıle zemının uzaklık yakınlığını hissedememekten kaynaklı sanırım gerçek bir ortamda sorunsuz inerim diye düşünüyorum. :rolleyes:
İlk gerçek model olarak ne düşünüyoruz peki ??

Hasan Gonenli' Alıntı:
Simulatörde hangi seviyeye ulaşırsan ulaş ilk gerçek deneyimini tecrübeli bir modelci ile mümkünse trainer bağlantısıyla yapmanı tavsiye ederim Hasan. ;)

Evet gerçekte bazı şeyler simulatöre göre daha kolaydır, ama bazı şeylerde daha zordur malesef. :rolleyes:

Emre Kacan' Alıntı:
Aliexpressten Radiolink At10 aldım . Kumandam gelsin simulasyona başlayacağım . Belki simulasyon hoşuma gider hiç gerçek model almam :laugh:

Aman aman... Biz de kurtuluruz senden! :p :D :p :D

Emre Kacan' Alıntı:
:embarras:
Gidiyorum , ilerde çağırırsanız gelmem ama

Amaaannn sen de çok alıngan çıktın be çaylak. :D :D :p Gitme gitme... Daha çok işimiz var seninle.