Simulatör Dersleri - RC Helikopter HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Komutları az vermenize rağmen direkt takla atıyor ise kesin bir sorun var. Yok siz verdiğiniz komutu gereğinden fazla veriyorsanız bu durumda takla atması normal. Belki kumandayı ekranda gösterir şekilde kısa bir video çekerseniz, daha iyi yardım edebiliriz ;)
2 gündür aralıksız calısıyorum bazı seyler oturmaya basladı kanallar cok hassas tamamen benim parmaklarımda olay
servoları sağırlastırmak diye bir terim duymustum böyle bir uygulama mevcutmu var ise ben yapsam bana su durumda faydsı olurmu

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben sıkılıyorum sim çalışmalarından :embarras:

Tavsiyeleri alabilir miyim :laugh:
Malesef bir çoğumuzun ortak sorunudur sanırım. :(

Ben şunu farkettim; sim çalışmaları ile sahada gerçekte olan uçuşlar arasındaki makas belirli bir seviyeden fazla açılınca sim çalışma güdüsü kayboluyor. Motivasyonu kaybetmemek için saha ile etkileşimi de kaybetmemek gerekiyor bence. Öbür türlü sim bir bilgisayar oyununa dönüşüyor ve eğer bilgisayar oyunlarından sıkılabilen bir yapıdaysanız rafa kalkıyor. :(

Ders çalışır gibi bir noktaya gelmeden eğlenerek kullanabiliyor olmak lazım ama pekte kolay değil.

Benim simle alakalı son çözümüm mikro modeller oldu bence daha eğlenceli fakat maliyeti hiçte o kadar düşük değil. :(

merhaba yeni konu açarak kirlilik yaratmak istemediğimden buradan sormak istedim.
sim eğitimi için art-tech kumanda aldım. rf 4.5 kurdum her şey gayet iyi.
ancak idle up modunu kapatamıyorum. 'I' ile kapattığımda bu sefer model hiç hareket etmiyor.
çözümü varsa bilenlerin paylaşmasını rica edeceğim. bir de benim rf da " Basic / intermediate / Advanced " bölümü yok.
acaba eksik yükleme mi yaptım? ya da güncelleme falan mı gerekiyor? :saygilar:

Ayar kısmı ile idle up sorunu rahatlıkla çözülüyordu ama su an hatırlamıyorum ne yazık ki.

Seviye ayarı ise default olarak geliyor. Soldaki ilk menünün altında diye hatırlıyorum. Ilave bir kurulum gerekmiyor Onur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ayar kısmı ile idle up sorunu rahatlıkla çözülüyordu ama su an hatırlamıyorum ne yazık ki.

Seviye ayarı ise default olarak geliyor. Soldaki ilk menünün altında diye hatırlıyorum. Ilave bir kurulum gerekmiyor Onur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hatırlamaman çok üzücü oldu abi :( zira idle up modu ile uçmak çok zor gibi.

seviye ayarı solda ki menüde maalesef yok abi. ayrıca training de 3 ve 4. butonlar aktif değil.acaba orjinal sürüm olmadığı için olabilir mi?

sorunu çözdüm. belki faydası olur diye de foto ekliyorum.

önce sim açıkken controllerden channel mapping ayarlarına gidiyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

burada 6. kanal karşısında bulunan bölümde channel 8-3-pos. ekliyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

böylece klavye den ctrl+x yaptığımız zaman idle up kapanmış oluyor.

saygılarımla.