Simulatör Dersleri - RC Helikopter HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

Ynt: Temel Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER

Türker bey elinize sağlık çok faydalı bir paylaşım oldu sizi kutlarım.
Benim gibi acemiler için program ayarları ile ilgili biraz bilgi verirseniz çok iyi olacak,
Biz acemiler heliyi sizin gibi havada sabit tutmak için çok mücadele ediyoruz,
acaba programda kareketleri yumuşatma gibi bir ayar varmıdır veya bu bizim acemiliğimizden mi kaynaklanıyor, çok teşekkürler.

Ynt: Ynt: Temel Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER

Mordo Ortasi' Alıntı:
Türker bey elinize sağlık çok faydalı bir paylaşım oldu sizi kutlarım.
Benim gibi acemiler için program ayarları ile ilgili biraz bilgi verirseniz çok iyi olacak,
Biz acemiler heliyi sizin gibi havada sabit tutmak için çok mücadele ediyoruz,
acaba programda kareketleri yumuşatma gibi bir ayar varmıdır veya bu bizim acemiliğimizden mi kaynaklanıyor, çok teşekkürler.
Mordo Bey teşekkür ederim, azda olsa faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize. :)

Genellikle hemen hemen tüm simulatörlerde ayarlar bölümünde " Basic / intermediate / Advanced " diye üç seçenek olur. Başlangıçta bu ayarın " Basic "te olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim ilk olarak.

İkinci olarak helikopterin daha stabil olmasını sağlayan " Dual Rate / Expo " özelliklerini aktif etmelisiniz. Kumandasıyla satınaldığınız orjinal bir simulatörünüz varsa bu özellikleri bu kumanda üzerindeki bir düğmeyle açıp kapatabiliyorsunuz. Eğer yoksa simulatör menülerinizde dolaşarak bunu klavyeden aktif / deaktif edeceğiniz tuşun hangisi olduğunu öğrenmeli ve klavyeden açmalısınız. Bu da işinizi son derece kolaylaştıracaktır.

Son olarakta bazı simulatörler sizin kendi kumandanıza bağlanarak kullanılırlar. Bu durumda kumandanızdan kendinizi daha rahat hissedecek kadar Dual Rate ve Expo özelliklerini aktif etmeniz modelinizi uysallaştıracaktır.

Başlangıçta modelinizi hoverda tutmakta zorlanmanız çok doğaldır. Bunuda hatırlatmamda fayda var elbette.

Mordo bey,

Kullandiginiz simulator ve kumanda markasini ogrenebilir miyiz acaba ??

PhoenixRC 4 ve bu sitede bulduğum bu kumanda( )

Mordo Ortasi' Alıntı:
Turker Bey'in soylediği ayarları şayet Real Flight kullanıyor olsa idiniz, resimler ile anlatmaya çalışacaktım. Cok uzun süredir Phoenix kullanmıyorum ve şu an hiç bir PC'de kurulu değil.

Siz bir bakın, şayet o ayarları bulamazsanız, bir ara Phoenix kurup size yardımcı olmaya çalışırım :saygilar:

Bu arada bir daha "KELEBEK HOBI"den alısveriş yapmamay çalışın. Fiyatları gerçekten cok yuksek. Mesela bu sim kumandasının muadili 60 TL. V922 heli içinde 400 TL ilan açmışlar :embarras:

Phoenix hiç kullanmadım. :-\ Elinizdeki kumandayı Real Flight'lada kullanabiliyormuşsunuz anladığım kadarıyla. Ben olsam onuda kurup daha önce söylediğim ayarlamaları yapar (Basic mode+Dual rate&Expo açık) aradaki farka bakardım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Arkadaşlar Nose İn Hover videomuz formumuza eklenmiştir. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Arkadaşlar Nose İn Hover videomuz formumuza eklenmiştir. :saygilar:
Eline sağlık Türker'im :bravo: :bravo:

Küçük bir ilave de benden olsun. Senin de belirtiğin gibi genelde hover çalışmalasının son aşamasında "Nose-In" çalışılır. Diğerlerine göre daha uzun sürer ve işin ilginç yani tam Nose-In çözdüğünüzde diğer bildikleriniz karışır :lol:

Bu normaldir arkadaşlar, moralinizi bozmayın. Nose-In tamamlayıp, diğerleri karışmaya başlayınca Noise-In biraz ara verin. Diğer yönlerin üzerine düşün. Hızlı bir şekilde bunların hemen ger geldiğini göreceksiniz. En son olarak da Türker'in videoda belirttiği üzere mutlaka tüm hover pozisyonlarını karışık yapmaya çalışarak, iyici perçinleyin ;)

Ynt: Ynt: Ynt: Temel Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mordo Ortasi' Alıntı:
Turker Bey'in soylediği ayarları şayet Real Flight kullanıyor olsa idiniz, resimler ile anlatmaya çalışacaktım. Cok uzun süredir Phoenix kullanmıyorum ve şu an hiç bir PC'de kurulu değil.

Siz bir bakın, şayet o ayarları bulamazsanız, bir ara Phoenix kurup size yardımcı olmaya çalışırım :saygilar:

Bu arada bir daha "KELEBEK HOBI"den alısveriş yapmamay çalışın. Fiyatları gerçekten cok yuksek. Mesela bu sim kumandasının muadili 60 TL. V922 heli içinde 400 TL ilan açmışlar :embarras:

Evet abi yaaa , ciddi ciddi adamlar 400tl fiyat yazmışlar.Yuh derim başka birşey diyemem.Tamam kardeşim serbest piyasa ekonomisi,Belki onların helileri daha güzel uçuyor hatta ilaveten belki ötüyordur da....Bu kadarı ayıp vallahi.Bilmeyen bir garip gider alırsa çok gücüne gider sonra.Ben bunu kınıyorum arkadaşlar.Tamam , ülkemizde bir dükkanın,elemanların masrafları , vergiler falan filan ,hakikaten zorlayabilir ama,bu olay kınanır derecede.Yüzde yüz karla satsa bu kadar olmaz.
Bu dükkan daha beni tanımadan kaybetmiştir.

Ynt: Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

Hakan bey selamlar
Türkiyede alışveriş yapabilecegimiz firmalar kimlerdir, makul fiyatlara nerelerden alalım
bilginiz veya tecrübeniz varsa lütfen paylaşırmısınız.

Ynt: Ynt: Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

Mordo Ortasi' Alıntı:
Hakan bey selamlar
Türkiyede alışveriş yapabilecegimiz firmalar kimlerdir, makul fiyatlara nerelerden alalım
bilginiz veya tecrübeniz varsa lütfen paylaşırmısınız.
Merhaba Mordo Bey
Helikopter konusunda yeterince bilgili olduğum söylenemez ama , kullandığınız modele göre verilebilir bu sorunuzun cevabı.
Ben gibi Thunder Tiger markalı bir heliniz varsa, yurtiçinde Promodel çok makul fiyatlı, ve düzgün bir sitedir.
Align kullanıyorsanız, parçası boldur,Technomodel'den ya da gittigidiyor,sahibinden gibi sitelerde tecrübeniz dahilinde uygun fiyatlı parçalar alabilirsiniz.
Ancak hepimizin kabul ettiği gibi yurtdışı fiyatlar daha uygun.
Modelinizin ihtiyacına göre belirlediğiniz parçaları , aşırıya kaçmadan , toplu alımlar ile dışardan temin edebilirsiniz.
Nedir aşırıya kaçmak, mesela şarj aletini dışarıdan alabilirsiniz ama adaptörü ağır olduğu için kargo maliyetini artıracağından , yurt içinden temin etmek daha mantıklı bir hareket olur.Ya da olası bir kırımda en çok hangi parçalar hasar görüyorsa, onları almak uygundur, kolay hasar görmeyecek parçaları almak , hem cebe külfet hem evde gereksiz kalabalık oluşturacaktır.
Hobbyking,Ehirobo,Helipal,Helidirect,Miracle-Mart,Flying Hobby,Heli-Kraft...gibi bu ve benzeri siteler uygun olabilir.Bu konu ile ilgili forumumuzda bilgiler mevcut.Nerlerden ,nasıl ve güvenli alışveriş yapılır gibi konulara ulaşabilirsiniz.
:saygilar:

Ynt: Simulatör Dersleri - RC HELİKOPTER HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

Hakan kardeşimin bahsettigi bölüm su . Bu göz atın isterseniz :)

Ynt: Simulatör Dersleri - RC Helikopter HOVER (Tail in, Side in, Nose in)

eline sağlık türker