Simülatör sipariş verdim

Simülatör sipariş verdim

Evet çalışmaya devam dediğiniz gibi sim le devam edeceğim,am çok zoooor.....real flight kurmaya çok üşeniyorum bir süre fms ile devam etmek istiyorum bu benim ilerlememi kötü yönde etkilermi? yani ne bileyim hani kötü arabada şöförlük öğrenmek gibi :-\

Simülatör sipariş verdim

Aramızda FMS kullananın pek olduğu düşünmüyorum :rolleyes:

Ben olsam üşenmem ve eninde sonunda :laugh: nasıl olsa bir gün yapacağım şeyi ertelemem, en kısa süre içerisinde yaparım ;)

Simülatör sipariş verdim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Ben olsam üşenmem ve eninde sonunda :laugh: nasıl olsa bir gün yapacağım şeyi ertelemem, en kısa süre içerisinde yaparım ;)

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum!
Sormak istediğim şey aslında sim çalışmak real i kurmaya çalışmaktan daha zevkli,ben sim çalışmak istiyorum,en azından bir süre.
bunun fms ile olması bana birşey kaybettirirmi?

Simülatör sipariş verdim

selim tunç' Alıntı:

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum!
Sormak istediğim şey aslında sim çalışmak real i kurmaya çalışmaktan daha zevkli,ben sim çalışmak istiyorum,en azından bir süre.
bunun fms ile olması bana birşey kaybettirirmi?
Ben de yanlış anlaşılmışım :laugh: Benim de demek istediğim, eninde sonunda Real Flight kurup onda çalışacak isem, bunu geçiktirmem biran önce kurar ve sim çalışmasını Real Flight üzerinde yaparım olacaktı ;)

Simülatör sipariş verdim

Yok herhalde! o zaman bende real flight kurma çalışmalarına başlıyayım bari :coolxf:

Simülatör sipariş verdim

fms mi hihihihi o ne yahu.tepki denen bişi yok.atari oyunu gibi.real yada phoenix.

Simülatör sipariş verdim

evdeki pc ye real kurdum, fırındakine phoenix. real kafayı yedirtti bana uçak ya da pist seçimi için. phoenix e hemen alıştım, hatta bugün normal inişlere bile başladım. naçizane tavsiyem realden uzak durun direkt phoenix kurun. ;)

Simülatör sipariş verdim

Bak şimdi olmadı Burhan Bey,buraya kadar real ile geldik sizde işin içine çomak sokup karıştırıyorsunuz.
Bugün real i kurmaya başlayacaktım,noolcak şimdi?

Simülatör sipariş verdim

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
evdeki pc ye real kurdum, fırındakine phoenix. real kafayı yedirtti bana uçak ya da pist seçimi için. phoenix e hemen alıştım, hatta bugün normal inişlere bile başladım. naçizane tavsiyem realden uzak durun direkt phoenix kurun. ;)
Burhan Bey,

Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler. Real Flight ve Phoenix her ikisi de rüştünü ispatlamış tüm dünya tarafından benimsenip kullanılan ürünler.

Temel olarak aynılar. Birinin grafik belki daha iyi, diğerinin de gerçekcilik hissi. Biri daha fazla kaynak istiyor, diğeri daha az....

Ama netice de ikisi de güzel ürünler. Iniş konusunda Real Flight zorlanıp, Phoenix cabuk yapmanız biraz ilginc geldi bana. Ama surası bir gerçek ki simulator yazılımlarının verdiği gerçeklik hissi kişiden kişiye değişebiliyor.

Bu nedenle ben arkadaşlara her ikisini de denemelerini tavsiye ederim. Kime ne daha uygun geliyorsa, onu kullanmaya başlar. Mesela ben Real Flight tercih ettim, siz de Phoenix'i ;)

similatoru kurdugunuz zaman hangisini kurdugunuzu belirtirseniz yada kurucagınızı bende yardımcı olmaya calısırım, aynı similator kumandasi ile realflight ve phonix kullandım sorunsuz olarak cunku.

Simülatör sipariş verdim

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
Burhan Bey,

Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler. Real Flight ve Phoenix her ikisi de rüştünü ispatlamış tüm dünya tarafından benimsenip kullanılan ürünler.

Temel olarak aynılar. Birinin grafik belki daha iyi, diğerinin de gerçekcilik hissi. Biri daha fazla kaynak istiyor, diğeri daha az....

Ama netice de ikisi de güzel ürünler. Iniş konusunda Real Flight zorlanıp, Phoenix cabuk yapmanız biraz ilginc geldi bana. Ama surası bir gerçek ki simulator yazılımlarının verdiği gerçeklik hissi kişiden kişiye değişebiliyor.

Bu nedenle ben arkadaşlara her ikisini de denemelerini tavsiye ederim. Kime ne daha uygun geliyorsa, onu kullanmaya başlar. Mesela ben Real Flight tercih ettim, siz de Phoenix'i ;)

Evet Burhan Bey ortalığı neden karıştırıyorsunuz,Mehmet Beyin dediği gibi her ikiside rüştünü ispat etmiş ürünler,tam karar verip işin yarısını geçmiş iken başa döndüm.
Şaka bir yana forum hakikaten çok güzel artık kendimi başlangıçta olduğu gibi hiç yalnız hissetmiyorum.

Simülatör sipariş verdim

selim tunç' Alıntı:
o zaman devam.......
Ancak yinede birşey sormadan geçemeyeceğim,ben bulamadım! stick tepkilerini yavaşlatmanın bir yolu varmı,yoksa buna alışmakmı gerekiyor?
Var Selim Bey,

Real Flight 4.5'de (4 yok) su an hatırlayamadım ama Uçuş seviyesini belirleyen bir şey vardı "Advanced", "intermediate " ve "Basic" diye. Mesela" Advanced" secerseniz cok hassa hale geliyordu.

Bulamazsanız, akşama resmini koyarım ;)
Mehmet Bey,

Bu menüyü arıyorum hem de çok arıyorum,nerede bu( basıc ) heli yerinde durmuyor. :p

Simülatör sipariş verdim

selim tunç' Alıntı:
Mehmet Bey,
Bu menüyü arıyorum hem de çok arıyorum,nerede bu( basıc ) heli yerinde durmuyor. :p
O zaman buyrun Selim Bey ;)

Real Flight Simulator Özel Ayarlari ile ilgili TIYOLAR :

Simülatör sipariş verdim

Tekrar merhaba,

Bu kadar sorun beklemiyordum,bu bana mı denk geliyor inanamıyorum.
Şimdiki sorunum da heli nin sürekli ıdle up ta kalması enable hotkey seçeneği tikli olmasına rağmen ne klavyeden nede kumandadan ıdle up tan çıkamıyorum.
Bu arada throtle hold kısayolu çalışıyor ıdle up-normal kısa yolu çalışmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.