SKYRC Quattro Micro Batarya Pil Cihazı

cerqanseenan

Çalışkan Uye
Merhaba Abiler,
PilotTr den bedava olmadığını öğrendiğim tachometreyi alırken birde linkdeki ürünü gördüm ve dayanamayıp aldım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün oldukca basit ve kullanışlı. Açıklamalarda da bahsedildiği gibi hem 220 (kablosu içinden çıkıyor) hem de 11-15 volt arası çalışıyor (içinden kablo çıkmıyor). 4w dan +-%10 1s i 1A e kadar şarj yeteneği var ki 1sler için oldukca yeterli. Üzerinde her port için ekran ve bir düğme var. her port için sanırım ençok kullanılar 4 giriş mevcut ama sorun değil kolayca kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Yuvarlak düğme ile 0-1A arası 100 basamaklı bir amper değeri girerek şarj edebilirsiniz ki oldukca hassas bir ayar ( :agreed:) pili takınca düğmeye bir kere basarsanız kaç volt olduğunu gösterir. Uzunca basarsanız, ayarladığınız amperde şarja başlar. Ekranda dönüşümlü olarak pilin voltajı kac mA'de bastığı ve kaç mA bastığı sürekli değişerek görünüyor. Pil dolmaya yakın Basılan mA seviyesi büyük aletlerimizdeki gibi giderek azalıyor. 0.20 ye ayarladım 0.04 e kadar düştü ki bu kadar küçük mA ler le şarj etmenin pile ne kadar iyi geldiğini Hitecten biliyorum. Aynı pili 1. bölüm:4.21 ikinci bölüm:4.21 3. bölüm: 4.20 4. bölüm 4.19 gösteriyor. Aslında buna takılırım ama küçük bir alet için oldukca iyi sayılır. Aslında bir de bu pili uni-t ile ölçseydim daha iyi olurdu ama aklıma şimdi geldi. Daha önce indirimde olduğu için SKYRC becini almıştım ürün çok kaliteli ve işçiliği de çok iyi gelmişti. O yüzden markasına da güvenerek hemen aldım. Oldukca kaliteli görünüyor. Mikro modelciler için bulunmaz kaftan. İndirimdeyken kaçırmayın. Herkese kırımsız uçuşlar..

Özellikle Power supply modeli olarak (EFuel) bildiğimiz başarılı bir firmadır SKYRC.

Bu üründe de gayet güzel gözüküyor eğer elindeki microlar uygun ise. Mesela bizim kullandığımız mCPx BL pillleri ne yazık ki buna uyumlu değil :-\

Paylaşım ve bilgilendirme için de ayrıca teşekkürler Serkan :RCKolik:

Abi uygun olmaması problem değil ki benimkiler de uygun değil :laugh: Alan kişi uygun adaptör yapacak 4 tane küççücük :)

serkan sinan' Alıntı:
Abi uygun olmaması problem değil ki benimkiler de uygun değil :laugh: Alan kişi uygun adaptör yapacak 4 tane küççücük :)
Doğru söylüyorsun Serkan :thumbup: Ama ne bileyim küçük ve şirin olunca araya adaptör kablosu kullanmak hiç hoş gözükmedi gözüme ;)

NOT: Pardon pardon, söylemeyi unuttum esas problem (mCPx BL için) pillerin 2S olması :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Doğru söylüyorsun Serkan :thumbup: Ama ne bileyim küçük ve şirin olunca araya adaptör kablosu kullanmak hiç hoş gözükmedi gözüme ;)

NOT: Pardon pardon, söylemeyi unuttum esas problem (mCPx BL için) pillerin 2S olması :-\

Bende de 2s li bir heli var çözümü için aklımda birşeyler var ama deneyip öyle yazayım.. :)