SkySun Extra 330SC Profile Montajı

Mesut AKIN' Alıntı:
2. mesaj güncellendi
Desene ustad montaj bitti :) Saka bir yana kumanda ayarı ve CG kontrollü harici başka da bir sey kalmadı degil mı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Desene ustad montaj bitti :) Saka bir yana kumanda ayarı ve CG kontrollü harici başka da bir sey kalmadı degil mı ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet abi aslında bikaç işi daha var , bu ucaklarda piller kanat içlerindeki ceplere saplanıyor, başka bir forumda gördüğüm pil yuvasını yapmak istiyorum kanat içine :) direk kanadın balsa kaplamasına yapıştırmak istemiyorum sök tak pratik olsun diye :)

şurdaki gibi bir yükseklik yapıp cırtları altından geçiricem :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Makyaj aşamalarımız bitti :D burundaki ve cam arkasındaki çirkin maviyi söküp beyaz camıda siyah yaptım :) :) bence tipi kendine geldi aletin :D

öncesi ve sonrası şeklinde foto koyalım :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Makyaj aşamalarımız bitti :D burundaki ve cam arkasındaki çirkin maviyi söküp beyaz camıda siyah yaptım :) :) bence tipi kendine geldi aletin :D

öncesi ve sonrası şeklinde foto koyalım :)
Bence öncesi de sonrası güzelmiş :D Malum renk ve zevk meselesi ;) Ama senin içine böylesi daha çok sindi ise, olay bitmiştir zaten :halay: Pil modifikasyonu sonrası, gelsin haftasonu maiden uçuşu :yuppi:

Kanattaki pil yuvası işimizde bitti :) sıra diğer kanatta :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Kanattaki pil yuvası işimizde bitti :) sıra diğer kanatta :)
Üstad pili direkt kanadın balsa kaplamasına yapıştırmak yerine platform yapmak gerçekten güzel bir çözüm olmuş, eline sağlık :halay:

Mehmet abi sende olmasan kim ilgilenecek bizim konularla :) kim yorum yazacak abi :laugh: :bravo: :bravo:

direk kanadın kaplama balsasına yapıştırsam hem balsa ince olduğu için sıkıntı yaratabilir hemde pili sabitleyemem düzgün cırttan kurtulabilir , bu halde ise etrafına da cırt sarıp sabitleyebiliyorum :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi sende olmasan kim ilgilenecek bizim konularla :) kim yorum yazacak abi :laugh: :bravo: :bravo:

direk kanadın kaplama balsasına yapıştırsam hem balsa ince olduğu için sıkıntı yaratabilir hemde pili sabitleyemem düzgün cırttan kurtulabilir , bu halde ise etrafına da cırt sarıp sabitleyebiliyorum :)
Bu problem sadece bizde yok, nereye bakarsam aynı sıkıntı :laugh: :D Her halde okul telaşı başladı :laugh: ;D

Üstad artık uçma vakti geldi de geçiyor bu kuşun. :laugh: Tamam artık sal göklere. :halay: :halay: :halay:

Ynt: SkySun Extra 330SC Profile Montajı

Turker insallah cumartesi goklerde olacak :) bu aksam son rutuslarida bitti ve model ucmaya hazir :) yalniz ilkdefa bi modelde CG icin hic ugrasmadim :) 1 gram bile kursun koymama gerek olmadi :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Turker insallah cumartesi goklerde olacak :) bu aksam son rutuslarida bitti ve model ucmaya hazir :) yalniz ilkdefa bi modelde CG icin hic ugrasmadim :) 1 gram bile kursun koymama gerek olmadi :D
:eek: O zaman düzgün uçmaz ki üstad :laugh: Her uçağa az da olsa kurşun şart ;D :D

Mesut AKIN' Alıntı:
....yalniz ilkdefa bi modelde CG icin hic ugrasmadim :) 1 gram bile kursun koymama gerek olmadi :D
Bu çok güzel bir haber üstad. :thumbup:

Bu model çok korkutuyor beni, senin yüzünden birkaç helici kaybedebiliriz. :lollol: :lol: :lol:

Bir süreliğine tabi, sonra döner dolaşır yine helinin çekim alanına girerler illaki. :laugh:

Bir gün kırım korkusunu yenince Mesut Usta da anlayacak :laugh: , karanlık tarafın gizemli modelcisi olmanın esşiz mutluluğunu , o zaman paller düşey değil , yatay dönmeye başlayacak.........Çok yakında........... :lol: