Sorumsuzluk !

Neyse video 2014 tarihli eski bir video allahtamn. Yoksa video linkini vererek şikayet edilebiliyor artık. Ha şikayet sonrası ne oluyor diye soransan onu bilmiyorum ??
sadece yaptığımız işi öldürüyolar çok sıkıntılı bir durum yaptığı şey arkadaşın. Evet kurallar var ama ne kadar denetleniyor ayrı bir konu

"Birader tebrik ederim 1500 metre" demiş arkadaşı.
Ben hepsini tebrik ediyorum.:mad:
Yeni dönemde çekilen bu tür videoları görünce en güzeli şikayet etmek abi. Gerçi çok şükür artık eskisi kadar bu tür salak paylaşımlar çıkmıyor. Ya artık daha dikkatliler ya da uçup korkularına paylaşmıyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Ben bu arkadaşların sorumluluk sahibi olmaya başladıklarını falan düşünmüyorum. İhbar edileceklerinden korktuklarını da pek tahmin etmiyorum. Çünkü muhtemelen bunun cezası olabileceğinin bile farkında değildir büyük kısmı.

Bence bu olayların azalıyor olmasındaki tek sebep " Sıradanlaşma " . Artık uçuyorum diye hava atacak bir durumu kalmadı, cebinde $1000 dolar parası olan herkes feliştahını yapıyor. Çok sıradan drone falan uçurmak.

Güncel tabirle " OUT " oldu arkadaşlar. İnşallah biraz daha sabreder ve global olarak yasaklanmadan önce bu arsız çekirge sürüsünü başka bir yere gönderebilirsek kurtarabileceğiz hobimizi. Ne bileyim gidip altın kaplama duvara kafa falan atsınlar, artık ne olursa. ;D

Benim anlamadığım bir konuda "rekor" olarak değerlendirmesi. Kendisinin yaptığı hiç bir şey yok ne pilotaj ne emek sadece gaz kolunu açarak cihazı yükseltiyor, bir sürü insan ve hayvanın sağlığını riske atıyor ve sonrasında rekor kırıyor. Ben bu video çılgınlığının azalmasındaki sebebi gelen cezalar diye düşünüyordum ancak gördüğüm kadarıyla bu cezalarla asıl başı dertte olan kişiler drone çekimi ile para kazanmaya çalışanlar oluyor. İnternette takip ettiğim kadarıyla hobi amaçlı uçup ceza yiyen birine rastlamadım. Bu noktada sanırım gerçekten modası geçmiş olarak görünüyor. :thumbup:

Yalnız yeni düzenlemelerin etkili olduğu nokta ise bana göre multikopter satın almaya giden birine satıcı diyor ki iha sistemine kayıt olmalısın sonrasında iha sitesinde bulunan zorunlu yayında bir sürü yerde uçuş yasak şu yasak bu yasak diyor. Yani bir şekilde alıcı daha multiye sahip olmadan ya bunun yasakları varmış ben bu kadar para verip istediğim yerde uçuramayacak mıyım diye sorguluyor ve almaktan vazgeçiyor diye düşünüyorum. Bir de satıcı ben sistem adınıza tanımlayacağım ama uçurmak için ehliyet almalısınız da dediği zaman tuzu biberi oluyor :)

Umarım kimsenin canı yanmadan, umarım bu işle keyifle ve bilgiyle uğraşan kimseye yeni yasaklar gelmeden yolumuza devam edebiliriz :)

Benim anlamadığım bir konuda "rekor" olarak değerlendirmesi. Kendisinin yaptığı hiç bir şey yok ne pilotaj ne emek sadece gaz kolunu açarak cihazı yükseltiyor, bir sürü insan ve hayvanın sağlığını riske atıyor ve sonrasında rekor kırıyor. Ben bu video çılgınlığının azalmasındaki sebebi gelen cezalar diye düşünüyordum ancak gördüğüm kadarıyla bu cezalarla asıl başı dertte olan kişiler drone çekimi ile para kazanmaya çalışanlar oluyor. İnternette takip ettiğim kadarıyla hobi amaçlı uçup ceza yiyen birine rastlamadım. Bu noktada sanırım gerçekten modası geçmiş olarak görünüyor. :thumbup:

Yalnız yeni düzenlemelerin etkili olduğu nokta ise bana göre multikopter satın almaya giden birine satıcı diyor ki iha sistemine kayıt olmalısın sonrasında iha sitesinde bulunan zorunlu yayında bir sürü yerde uçuş yasak şu yasak bu yasak diyor. Yani bir şekilde alıcı daha multiye sahip olmadan ya bunun yasakları varmış ben bu kadar para verip istediğim yerde uçuramayacak mıyım diye sorguluyor ve almaktan vazgeçiyor diye düşünüyorum. Bir de satıcı ben sistem adınıza tanımlayacağım ama uçurmak için ehliyet almalısınız da dediği zaman tuzu biberi oluyor :)

Umarım kimsenin canı yanmadan, umarım bu işle keyifle ve bilgiyle uğraşan kimseye yeni yasaklar gelmeden yolumuza devam edebiliriz :)

Hepsine katılmakla birlikte o kadar çok 2.el kayıtsız cihaz var ki, parayı veren düdüğü çalabiliyor.:saygilar: