Spektrum DX6 Kutu Açma ve Urun Inceleme

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yine bir kasinti tuttu, dayanamadik ve Micro kumandam olan DX6i upgrade etmeye karar verdim :laugh:

Saka bir yana son 2 hafta icerisinde gerek ben gerekse Turker 130x ucururken 2 defa Idle-up acmayi unuttuk. Arti Timer manual start ve stop hep unutulan diger bir husus. 1 kere de bu yuzden acil inis yapmam gerekti. Tum bunlara ilave yeni bir projemizde switch ayarlayabiliyor olmamiz gerekiyor.

Ozetle tum bunlari kendime bahane edip, ciktigi ilk gunden bu yana bana goz kirpan DX6 daha fazla dayanamadim ne yazik ki :laugh:

Buyrun kutu acma ve urun inceleme videomuz:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Spektrum kendi urun tanitim bilgileri:

Horizon Hobby çok yakında yenilenmiş DX6'nın lansmanını yapacakmış. Görüntü harici sesli komut, telemetri, 7 noktalı curve, 250 model hafızası, SD Kart desteği, ışıklı LDC ekran, Wireless Trainer Port... gibi ilaveler ile anladığım kadarı ile büyüklerinden (DX8, DX9) pek bir farkı kalmayacak %p Ama doğal olarak fiyat birazcık artmış :embarras:

Buyrun DX6 yeni görüntüsü ve temel yenilikleri ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Orjinal Li-Ion pili

Elimde olmasina ragmen henuz test etmedim ama Tevfik abiden ogrendigimiz kadari ile kendi orjinal Li-Ion pili yerine daha ucuz Hobbking su pili kullanilabiliyor.

Pili sarj etmek icin su adaptore ihtiyacimiz var.

Ya da

Su videoda benzer pilin sarj kismi modifiye edilerek daha pratik bir yontem onerilmis ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun Mehmet Bey, güle güle kullanın. :thumbup:

Ben önceleri duracell pil ile kullandım ve pile para harcamaktan bıkınca bu lipoyu aldım ve şarj olayını unuttum. :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet Bey, güle güle kullanın. :thumbup:
Tesekkurler Tevfik abi. Gordugum kadari ile sende de ayni kumanda var. Unuttuk soylemeyi, biraz gec oldu ama sana da hayirli olsun abi.

Bu arada yukaridaki mesajda senin ismini vererek pil ile ilgili bazi bilgiler paylastim. Umarim bir yanlislik yoktur ;)

Ynt: Spektrum DX6 Kutu Açma ve Urun Inceleme

Hayırlı olsun Mehmet bey

Mehmet abi yeni kumandan hayırlı olsun güle güle kullan. %p
Bu arada yeni proje diyosun merakla beklemedeyiz. :yuppi:

Ynt: Spektrum DX6 Kutu Açma ve Urun Inceleme

akan tekin' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet bey
Tesekkur ederiz Akan bey :saygilar:

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Mehmet abi yeni kumandan hayırlı olsun güle güle kullan. %p
Bu arada yeni proje diyosun merakla beklemedeyiz. :yuppi:
Valla biz de projenin sonucunu cok merak ediyoruz. Insallah basarili olur ve istedigimizi elde edersek zaten kesinlikle burada sizlerle paylasacagiz :halay:

Su asamada sadece sunu soyleyeyim, cogu insana cok ucuk gelip, yok artik bu kadar da olur mu, bu ne sacmalik denecek bir proje :laugh: :D

Hayırlı olsun Mehmet Abi,
yalnız şu lipo şarj konusunu anlamadım,,, turnigy pili o kablo ile pl6nın çıkışlarına bağlasak balans işini nasıl yapıcaz?

Hayırlı olsun Mehmet Bey...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hayırlı olsun Mehmet Bey. Yakışıklı olmuş ama o tutamağı bana 9xr yi anımsattı.
B arada modifiye demışşiniz de aklıma bi fikir geldi. Bendeki dx7s'i güzelce maskeleyip siyaha mı boyasam :) Hatta swiçleri de başka renklere

Mehmet kardeşim hayırlı mübarek olsun... :halay: ..Aslında dün mü evelsi gün mü sen bir foto paylaştın , benim 130x büromun köşesinde sürekli seyrediyorum diye , arkasında gözüme takılmıştı , soracaktım Mehmedim kumanda yeni mi diye , sen de de amma göz varmış birader dersiniz diye korkmuştum... :D...Güzel kumanda , yakışır kardeşime... :halay: :halay:

Mehmet abi hayırlı uğurlu olsun :)
kumandadan direk sarj etme imkani yok mu?
bendeki dx7s de direk kendi portundan sarj edebiliyoruz.

Kendi şarj portu yokmuş. Özel pili takılıyken direk pile bağlanıyor şarj aleti. Peki içinden şarj cihazı çıktı mı?