Spektrum Güncellemesi

Mustafa Hacılar

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Spektrum ix12, ix20 ve Gen2 kumandaları için yeni bir güncelleme yayınlamış; linkler aşağıda ama sanırım bu bizim Dx9 lara bir yenilik geldiği anlamına gelmiyor.

İx12 -

İx20 -

Dxgen2-

Bizi ilgilendiren kısım "Dxgen2" verilen PDF dosyası kardeşim ;)

Doğrudur abi ama onda daha önceki bir tarih olarak gösteriyor bende açılan pdf de. Dünkü tarihli bir değişiklik göremedim bakınca. Neyse zaten son güncellemeyi yapalı 1 yıla yaklaşmıştır buda yeni sayılır bana. :saygilar:

Merhaba değerli hobidaşlarım , ikinci el aldığım bir spektrum dx6 2. Nesil kumandam var önceki sahibi güncelleme icin kayit yaptirmış ve suan bilmiyormus! Acaba bu kumanda stock olarak dsmx ve dsm2 protokole uyumlu mu geliyor yoksa dsm2 güncelleme ile mi geliyor sadece dsmx var diye oyle bir kumanda aldim dsm2 ile deneyemedim

Tüm dsmx lerin dsm2 yi desteklediğini düşünüyordum ama, kumanda açıklamasına bakınca " DSM2 not available in EU " uyarısını gördüm kafam karıştı. Sanırım kumandanın avrupa versiyonunda desteklemiyor bu modelde, sizin ki hangi versiyon biliyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhaba değerli hobidaşlarım , ikinci el aldığım bir spektrum dx6 2. Nesil kumandam var önceki sahibi güncelleme icin kayit yaptirmış ve suan bilmiyormus! Acaba bu kumanda stock olarak dsmx ve dsm2 protokole uyumlu mu geliyor yoksa dsm2 güncelleme ile mi geliyor sadece dsmx var diye oyle bir kumanda aldim dsm2 ile deneyemedim
Yazılım güncellemesinde bu tür özellikle ilave edilemiyor ne yazık ki. Yani aldığınız kumanda başta sadece DSMX destekliyor ise DSM2 desteği sonradan ilave edilemez diye biliyorum :(

Kumandanın özellikleri bölümünde sadece dSmx 22ms yazıyor sadece bukadar ozaman dsm2 alıcı ile denemeye uğraşmayayım hiç Mehmet Bey teşekkür ederim. Youtubeta dsm2 desektleyen versiyonlarini görüp icim gitsede:) pahalı pahalı dsmx alıcılarından almaya devam edecegiz

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari