Spektrum Seri Telemetri Alıcısı // SPM4649T

Doğuş' Alıntı:
Ben bir sorun yaşamıyorum 6 V civarinda besliyorum. Kesilmeler az ve bence sorunsuz. Buyuk model derken direk 2s ile beslenirse sorun olabilir. Ama 6v ile rahatım hiç sıkıntı çıkarmadı ama tedbiri elden bırakmayacağim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Büyük model derken fiziksel büyüklükten bahsediliyor Doğuş :) Daha büyük yüzey, daha çok karbon.....

Second, this receiver has no option for additional sat rx's so youre losing reliability, especially with all the carbon fiber on bigger models.

Senin gibi hala kullanan ve sıkıntı yaşamadan epey bir insan da var ;) Yine de bu durum aklında bulunsun kardeşim :saygilar:

Bence Spektrum ancak bu pazarın farkına varıyor, öngörü sıfır malesef. Küçük boyutlu, telemetri ve single-line multi channel bir alıcıya helicilerin ihtiyaç duyduklarını nasıl oluyor da öngöremiyorlar akıl sır ermiyor.
Şu aşağıdaki alıcıda da SRXL var, acaba bu bi-directional oluyor mu?

Bi-directional olmuyorsa üzerindeki portlarından herşeyi alabiliyoruz, ama esc'den mah saymak kadar kompakt bir çözüm olmuyor, akım sensörü filan lazım. Ben pek ihtiyaç duymadım bugüne kadar harcadığım mah değerine, olsa iyi olur kategorisinde,
RPM ve esc sıcaklığı benim için en önemli değerler, bunlar kesinlikle olmalı kategorisinde,
bu nedenle aslında SRXL ve telemetri entegre alıcılar büyük ölçüde iş görüyor.

işin en acı veren kısmı Spektrum hala bunu yapamıyorken Orange bunu Futaba'nın Sbus'ını DSMX ile çalıştırarak üzerine telemetri ekleyerek 1 yıldan uzun süre önce yaptı

Yılların kullanıcısı olarak acı içinde kabul etmek lazım Spektrum hala yerinde sayıyor..

Kağan Kazancı' Alıntı:
Bence Spektrum ancak bu pazarın farkına varıyor, öngörü sıfır malesef. Küçük boyutlu, telemetri ve single-line multi channel bir alıcıya helicilerin ihtiyaç duyduklarını nasıl oluyor da öngöremiyorlar akıl sır ermiyor.
Şu aşağıdaki alıcıda da SRXL var, acaba bu bi-directional oluyor mu?

Ne yazık ki şu an SPM harici bi-directional ve telemetri destekli bir alıcı yok Kağan :-\

Spektrum da bu işler ile ilgilenen kişinin söylediğine göre en kısa sürede AR6600T revize halini hazırlamayı hedefliyorlamış

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne yazık ki şu an SPM harici bi-directional ve telemetri destekli bir alıcı yok Kağan :-\

Spektrum da bu işler ile ilgilenen kişinin söylediğine göre en kısa sürede AR6600T revize halini hazırlamayı hedefliyorlamış
Spektrum gelen bilgiye göre AR6600 üzerinde bu sene herhangi bir çalışma yokmuş :angry: Yani ümitler seneye kaldı ne yazık ki :mad:

Bu arada aylardır Fast-Lad stoklarına girmeyen normal DSMX Satellite nihayet sınırlı adette de olsa girmiş durumda ama.... işte aması var... Bir bakın bakalım fiyatlar ne olmuş :-\

35 pound teki, ikisi yani full rangei 70 pound... Hımm :D

pahalı vbar control satellite bile full range 43 pound... Muhtemelen futabada da full range telemetrili uygun seçenekler var geçenlerde çıkan gibi...

Jeti hayırlı uğurlu olsun :saygilar: