Spirit gaz ayari problemi

Şimdi sorun hallolmuş anlaşılan. Bu sevindirici.
channelde kanal ataması yaparken Futabada 3. Kanal throttle olmasına rağmen neden Spiritte throttle için 1. Kanal seçiliyor. Graupnerde de kumandada throttle 6. Kanal pitch ise 1. Kanal. Ama spiritte throttle için 1. Kanal ve pitch için 6. Kanalı atamam gerekti.

ünitelerde kolay kolay hata olmaz. ne yazıkki ben dahil bi sıkıntı olduğunda hatayı parçalarda arıyoruz. bunda fbl veya diğer elektironik parçaların daha komplike olmaya başlaması yatıyor.

sıkıntı çözüldüğüne sevindim.

Aslında problem bende ilk defa helikopter ayarlıyorum (2.Sayılır) :lollol: Ama ünite ayarlarını bilen biri ile yapmak çok iyi olurdu..... Neyse hayırlısı yardımların sayesinde o işi çözdük tekrar teşekkürler......

Cahit Kaş' Alıntı:
Şimdi sorun hallolmuş anlaşılan. Bu sevindirici.
channelde kanal ataması yaparken Futabada 3. Kanal throttle olmasına rağmen neden Spiritte throttle için 1. Kanal seçiliyor. Graupnerde de kumandada throttle 6. Kanal pitch ise 1. Kanal. Ama spiritte throttle için 1. Kanal ve pitch için 6. Kanalı atamam gerekti.
Kendime cevap vermiş olacağım ama anladım gibi ama hala eksik bir nokta var. Bis ESC kablosunu direk üniteye bağlıyoruz AUX kanalından. Ünite bunu 1. Kanal olarak algılıyor. Peki benim pitch neden 6. Kanala gidiyor. Başka kanala değil

Cahit hocam valla aynen öyle biz aux dan giriş yapıyoruz pich servosu 1. kanal throttle 3. kanal anlamıyorum ama olduğu için devam...... :lol: :lol: :lol:

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Cahit hocam valla aynen öyle biz aux dan giriş yapıyoruz pich servosu 1. kanal throttle 3. kanal anlamıyorum ama olduğu için devam...... :lol: :lol: :lol:
Önemli olan doğru çalışması. :saygilar:

İbrahim sorunun hallolmasına sevindim :thumbup:
Max değerleri yazdım ama min değerleri atlamışım, Sağolsun Erhan tamamlamış :bravo:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
İbrahim sorunun hallolmasına sevindim :thumbup:
Max değerleri yazdım ama min değerleri atlamışım, Sağolsun Erhan tamamlamış :bravo:

erhan Hocam sağolsun dün baya bir ugrastı benim esc ayarına..... Sizde sağolun yardımlarınız için halloldu esc problemim....