Su-29S 140 Sebart + Mintor 38cc

drmusayev

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar ben yeniyim forumda, tanışma bölümğnde artık tanıttım kendimi ve burada bir konu açıp kendi uçak video ve fotoğraflarımı sizlerle paylaşmaya karar verdim. Aslında Sebart'ın bu Su-29S 140 modeli daha çok elektrik motor sistemi için uygundur ama kendi sayfalarında bile bakarsanız, Mintor 37 motoru ile test yapmışlar (Bu, mintorun ilk motoruydu ve ben de acele etmedim, bekledim ve bir 33 ve 38cc motorlar çıktı ve 38cc aldım bu uçak için) önceden O.S. GT33'mü aliyim çok düşündüm hatta alacaktım ama rusyada modelistlerle konuştuktan sonra(6 sene orada yaşadım, 2013 kadar) Mintor almaya karar verdim. Mintorun full ağırlığı nerdeyse 1093qr'dı(ignition+mufller dahil) ama diğer bu sınıf motorlar O.S GT33 de dahil olmakta nerdeyse 100-200qr ağır geliyorlardı hem de Mintor çok güçlü ve çok yoğun 3D uçuşlarda kendini iyi gösteriyordu, yani tercihim bu oldu ve pişman değilim. Hem de mintorun çekişi nerdeyse 11kq'dır ben, model de 5-5.6kq olursa güzel 3D olur diye tam istediğim oldu. Önceden söyleyim ilk 3D uçağımdır, daha önce Hotpoint 40+Yamada63S (bir klasik F3A uçağı) uçurdum çok güzel bir uçak ama sıkıcı geldi, 3D'ye hep can attım o da yaramaz bu işler için. Ne ise konu bu :saygilar: Uçak ve motorla ilgili tüm sorulara cevap vermeye hazırım, hem de eleştiriye de açığım gerekirse.[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5][attachimg=6][attachimg=7][attachimg=8]

Ekli dosyalar

• IMG_8874.jpg
    IMG_8874.jpg
    35.8 KB · Görülme: 147
  • IMG_8879.jpg
    IMG_8879.jpg
    63.9 KB · Görülme: 150
  • IMG_8890.jpg
    IMG_8890.jpg
    49.2 KB · Görülme: 149
  • IMG_8896.jpg
    IMG_8896.jpg
    11.7 KB · Görülme: 148
  • IMG_8994.jpg
    IMG_8994.jpg
    41.1 KB · Görülme: 148
  • IMG_3426.JPG
    IMG_3426.JPG
    42.1 KB · Görülme: 146
  • IMG_3454.JPG
    IMG_3454.JPG
    41.2 KB · Görülme: 146
  • IMG_8994.jpg
    IMG_8994.jpg
    41.1 KB · Görülme: 145

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoları izleyemedim daha ama fotoğraflar ve uçak çok güzel. Kırımsız uçuşlar :thumbup:

uçak maşallahı var. bende son günlerde helikopter in yanında uçak uçurmaya da başladım. o yüzden artık uçak olayına farklı pencereden bakıyorum.

daha fazla video isteriz bilginiz olsun.

helikopter tabiki her zaman baki dir benim için. :halay: :halay: :halay:

Rufat bey güzel paylaşımınız için teşekkürler. :bravo:

Fotoğraf ve videoları keyifle izledim. :thumbup:

Model gayet güzel görünüyor, kırımsız nice uçuşlarınız olsun inşallah. :RCKolik:

Sebart firmasının uçakları gerçekten çok hafifler, bu özellikleriyle tamda 3D uçuşlar için idealler bana göre.

Serdar abinin 55cc Su29'u da büyüklüğüne göre gerçekten çok hafifti :eek:. İmuk'ta tanışmanızı öneririm. ;)

SebArt benim gördüğüm modeller içinde en yüksek ahşap kalitesine sahip marka. Bunun doğal sonucu modelin hafif oluşu. Ayrıca örneğin iki kanat arası ağırlık farkı da minimum. Bazı markalarda ciddi farklar olabiliyor.
Güle güle uçurun ama bence motoru çalıştırırken elinize kalın bir eldiven giymeyi asla ihmal etmeyin.

Paylaşım için teşekkür ederiz, ellerinize sağlık Rufat Bey :bravo:

Herkese çok teşekkür ederim beğendiğiniz ve yorumlarınız için, inşallah bir gün getiririm uçağımı türkiyeye sizlerle direk pistte görüşmek kısmet olur çok memnun olurum. Tam olarak nasıl onu buraya getirebilirimBakü'den bir büyük konudur aslında, hangi postla ve ya uçakla yapacağım ki hasar görmesin bilmiyorum ama gerçekleştirmem lazım nasılsa.. bakalım.

Türker Akgün' Alıntı:
Rufat bey güzel paylaşımınız için teşekkürler. :bravo:

Fotoğraf ve videoları keyifle izledim. :thumbup:

Model gayet güzel görünüyor, kırımsız nice uçuşlarınız olsun inşallah. :RCKolik:

Sebart firmasının uçakları gerçekten çok hafifler, bu özellikleriyle tamda 3D uçuşlar için idealler bana göre.

Serdar abinin 55cc Su29'u da büyüklüğüne göre gerçekten çok hafifti :eek:. İmuk'ta tanışmanızı öneririm. ;)

Teşekkür ederim :saygilar:
Sebart güzel evet, bir de 50cc sınıfı ve daha yüksek modelleri kompozit olsaydı keşke, daha iyi olardı. Onun yüzünden gelecekte 50-55cc için Krill Aircraft firmasına bakıyorum, benzinli motorlara kompozit daha uzunömürlüdür tabii ki. Bakalım o gelecek planlar :rolleyes:

Serdar beyi tanımıyorum tabii ki ama bulursam forumda tanışırız inşallah teşekkür ederim öneriniz için. Videoya baktım ve güzeldir çok, beğendim :saygilar: :thumbup: