süleyman aydin v922

sleyman

Yeni Uye
Katılım
2 Eyl 2013
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Yaş
36
Merhaba arkadaşlar ben izmir den yazıyorum v922 aldım ama çok hareketli olduğu için ucutamiyiyorum v911 var direk havalaniyor
Bunda ise saga doğru bir eğilimi bar bunu çözemedim yavaş yavaş kaldırdım havalandi ama yere çakıldı
Bunun v911 gibi kullanimi yokmudur saga sola dönme ve ileri geri yapamıyorum
Bir sürede yedek parçaları aldım ilk kalkarken sağa yatıyor bunun bi çözümü olmali yardım
 
süleyman aydin v922

Foruma hoşgeldiniz. Sanırım daha önce hiç 6 kanal heli kullanmadınız simülatorde dahil olmak üzere. Sümilator kumandanız yoksa https://thkmodelucak.com/store/product/1206-similator-6-kanal-0139041 bu kumandayı alıp çalışmalara başlayın :)
 
süleyman aydin v922

Hosgeldiniz Süleymen Bey,

Berkay gayet güzel özetlediği gibi V922 6 kanal bir helidir ve bu şekilde davranması normaldir. V911 ise 4 kanal bir helidir.V922 ilk enerji verirken yerinden oynatmamak da gerekir.

6 kanal bir heli için simulator çalışması şart. Tüm yukarıda adı geçenler ve çok daha fazlası için ;Şimdilik bu kadar keyifli forumlar ;)
 
süleyman aydin v922

Süleyman Bey,
6 kanal helilerin normal durumudur bu. Kontrolü kestiğiniz yerde kalır, otomatik düzeltme yapmaz. İşte bu sayede yapabilecekleri manevralarında bir sınırı yoktur. Bu durum istenen birşey yani lafın özü.
Berkay haklı 6 kanal bir heli kullanabilmek için simulatör çalışarak pilotaj kazanmanız gerekli. Forumumuzda ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgi mevcut. :saygilar:
 
süleyman aydin v922

Teşekkürler arkadaşlar:laugh: