Syma x8w ile Göktürk / Gölpark - İstanbul

neo1907

Syma X8W + SJ4000
Syma X8W + SJ4000 camera ile biraz uçtuk o kadar..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emeğinize sağlık.

Ellerine sağlık Erkan, güzel bir çalışma olmuş teşekkür ederiz :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ellerine sağlık Erkan, güzel bir çalışma olmuş teşekkür ederiz :thumbup:

Çok teşekkürler.. Elden geldiği kadarıyla uğraştık biraz.. :halay:

Erkan Bey merhaba..
Bu drone dan almayi dusunuyorum.. Kafama takilan bir kac soru var..videolar uzerinden baya bir arastirma yaptim..300 metre ucanda var.. emin olamadim..
sorularim....
yatay ve dikey ucus mesafesi..ucus suresi..sj4000-5000 ya da turevi wifili action
kameralarla fpv goruntu almak mumkunmu..
yardimci olursaniz memnun olurum..
iyi gunler dilerim. %p

Elinize sağlık
güzel çekim
Devamını bekleriz

hakki fidan' Alıntı:
Erkan Bey merhaba..
Bu drone dan almayi dusunuyorum.. Kafama takilan bir kac soru var..videolar uzerinden baya bir arastirma yaptim..300 metre ucanda var.. emin olamadim..
sorularim....
yatay ve dikey ucus mesafesi..ucus suresi..sj4000-5000 ya da turevi wifili action
kameralarla fpv goruntu almak mumkunmu..
yardimci olursaniz memnun olurum..
iyi gunler dilerim. %p

Girişi seviyesi için güzel bir cihaz.. Bu cihazdan sonra Phantom 1'i sonrasında 3'ü kullanmış birisi olarak tam bir giriş seviyesi cihazı. Motorları bir süre sonra sıkıntı yaratabiliyor tüm yedeklerini getirdim ve değiştirmesi herşeyi basit bir cihaz. Mesafe hiç ölçmedim ama videolarda mesafeye ne biçersiniz o kadar uzaklaştım göl üstünde diyelim.. SJ4000 ile hep kullandım ama fpv denemedim phantom1'e geçince fpv kurdum fakat bu cihaz kaldırırmı bilemiyorum youtube'da videolarda fpv ile kullananlar var zaten kullanılacak aparatta çok ağır birşey değil kaldırır diye düşünüyorum. Yardımcı olabileceğim konu varsa çekinmeden sorabilirsiniz yardımcı olurum. Epey yedek parçası var elimde..

Erkan Bey merhaba,,
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim,, %p

Youtubede 300 metrelere ulasanlarda var,, Oysaki ürün açıklamalarında 100 metreden bahsediliyor,,
Bu ürünü almak istiyorum,, fakat "Huanqi h899" adında bir model daha var,,
Hakkında internette cok bir bilgi yok,, sanırım yeni bir ürün,, tasarım olarakta syma ile benzerlik tasıyor,,
Ama dediğim gibi bilemedim,, :rolleyes:

En iyisi bir kac hafta daha beklemek,, belki bu yeni ürünün unboxing yada ucus videoları düser,,
Sonrasında da 2 si arasında 1 tercih yapacagım,,

İyi günler dilerim,, %p

Araştırmışsınız videolarda da görmüşsünüzdür. Syma'larda kumandanın antenini upgrate ediyorlar, elde kullanmadığınız bir wifi modem'in antenini lehimleterek (dikkat koaksiyal bir kablodur) sizde mesafenizi bu şekilde arttırabilirsiniz. Aynı işi syma'da da uygularsanız başarılı olur.

evet,, şimdi baktım,, 300-400 metrelere kadar çıkılabiliyor yeni bir antenle,, :D
üzerinde baya bir iyileştirme yapılıyor,, gimbal olsun,, tasıyıcı ayaklar olsun,,
syma da karar kıldım sanırım ;)
tesekkur ederim,, %p

hakki fidan' Alıntı:
evet,, şimdi baktım,, 300-400 metrelere kadar çıkılabiliyor yeni bir antenle,, :D
üzerinde baya bir iyileştirme yapılıyor,, gimbal olsun,, tasıyıcı ayaklar olsun,,
syma da karar kıldım sanırım ;)
tesekkur ederim,, %p
Abicim bu alet gayet kuvvetli gorunebilir ama gimbal filan motorlari kalem pil gibi degistirmek istemiyorsan ayrica escleri onboard dur tahminen zorlamak hic mantikli degil uzerindeki 2m kamerada acik temiz hava disinda pek keyifli goruntu alamaz soylemis olalim milli sevret sonucta sizin cebinizden ciksada keyifli ucuslar

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu acıdan bakmamıstım :D
aslında yakın zaman içerisinde de sj serisi bir aksiyon kamera almayı planlıyodum,,syma için,, bir cok ornekde gordum youtube ta,,
cok zorlarmı cıhazı?
gimbalların karbon fiber olanlarıda var,,

Plastik gimbal 120 gram,

Alüminyum yada carbon fiber olanlar sanırım 160-180 gr

SJ4000 sanırım 60 gr.

Ama SJ5000 ni tercih ederim. Daha başarılı. 4k hikaye (bana göre) asıl güzelliği getiren kısmı 1k da 60pfs çekim yapabiliyor olması.

Başka bir forumda Syma x8 satan bir arkadaş görmüştüm. İllaki alacağım diyorsan, daha uygun fiyata kendisinden tedarik edebilirsin.

Bence Syma ile gimbal değilde, sadece Kamera ile kullanman, daha verimli olacaktır.

Gimbal + Cam ile çok keyif alacağını sanmıyorum.

Dediğim gibi giriş seviyesi için güzel cihaz ama 3-5 kullanımdan sonra sıkılma durumunuz yüksek. Motor tipleri peş peşe 3-5 batarya takıp kullanmaya müsait değil duman atmaya başlar motorları yakarsınız. Motoru TR'de bulamadım 10 lu paketlerle getirttim ama 1 ay beni bekletmiş oldu bu durum böylelikle.
Elimde Plastik dediğimiz gimballardan var WALKERA G2D modeli, 120gr + 60 gr'da kamera deseniz 30-40 gr'da verici olsa zaten 8dk uçuş desek düşecek 5dk.nın da altına. Birde GPS desteği olmadığından benim videolardaki gibi sakin esinti olmayan yer bulamadığınız taktirde bu zamanda düşecektir. Ama bunlarla uğraşmakta keyif, yükseklerde gözüm yok 10m'de uçayım deneyeyim diyorsanız hak veririm bir yerden başlamak lazım.. :halay: :yuppi: