T rex 550L //Halil İbrahim Kalay//

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi bu gece senin videoyu tekrardan ezberleyelim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi bu gece senin videoyu tekrardan ezberleyelim

Biraz fazla uzun ve bolca laf yapmışız ama neyse :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

halil kardeşm tekrardan hayırlı olsun..güle güle kullan..

ramazankamil' Alıntı:
halil kardeşm tekrardan hayırlı olsun..güle güle kullan..
Sağol Ramazan abi senin model gerçektende sıfır ayarında güzel kullanmışsın. Biraz da yedek aldık hayırlısı bakalım.

ikon ünite ayrında swashın paralellik durumunu yapıyorum servolar da doğru yönde hareket ediyor fakat sonrasi menüye geçtiğim zaman paralellik bozuluyor. Geri geldiğim zaman tekrar paralel oluyor......

ikon ünite ayrında swashın paralellik durumunu yapıyorum servolar da doğru yönde hareket ediyor fakat sonrasi menüye geçtiğim zaman paralellik bozuluyor. Geri geldiğim zaman tekrar paralel oluyor......
Her ne kadar İkon kullanmasamda paralellik ayarını yapınca kaydediyorsan sıkıntı yok normal bir durum gibi geldi en azından diğer ünitelerdede aynı. :saygilar:

Mustafa hocam swashi paralel yaptiktan sonra ustteki ok isaretinden bir sonraki adim olan kuyruk servo ayarlarina geliyorum ve aileron servosu bir miktar assagi elevator servosuda bir miktar yukari hareket ediyor. Paralellik bozuluyor haliyle. Tekrar swash ayar kismina geldigimde otomatik düzeliyor.
Sanki bir yanlis var ama

Normal bir durum sıkıntı yok İbrahim :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Normal bir durum sıkıntı yok İbrahim :)

Mehmet abi ayar islemlerini bu sekilde tamamlayip bi deneyim bu aksam. Swashin paralelliginin bozulmasi beni korkuttu ben de yarim biraktim ayari.
Ama kumanda stikleri her ikiside tam ortada ve ayar menusunu degistirdigim zaman servolar biraz hareket edince acaba dedim bir ayar hatasimi yapiyorum. Yonler ve gyro yonleri dogru. Fakat paralellik degisiyor haliyle

Sadece o menüde swash kilitlemesi yapılıyor. O menüden çıkınca gyro devreye girdiği icin swash az da olsa hareket etmesi normal.

Hayırlı olsun İbrahim çok güzel model.Kurulma geçmişsin kolay gelsin :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sadece o menüde swash kilitlemesi yapılıyor. O menüden çıkınca gyro devreye girdiği icin swash az da olsa hareket etmesi normal.

Tamam abi aksam o zaman kuruluma devam.....

Arda Erkan' Alıntı:
Hayırlı olsun İbrahim çok güzel model.Kurulma geçmişsin kolay gelsin [emoji106]
Arda tesekkur ederim. 550l ile neler yapilabiliyor gorecegiz demistim ya sana. Senin 550 ucuslarini merak ettigim icin soylemistim. Insallah senin ucus videolarını da zevk ile seyrederiz.

:saygilar: Halil bey güle güle kullanın,çok güzel bir model ,dengeli oldukça oturaklı modeldir, sadece uçuracağınız yerde arka pallere vuracak taş falan olmasın,tourqe tüp
olduğu için dişli sıyırabiliyor , güle güle kırımsız uçurun,, :agreed: