Tachometer(takometre) Tavsiyesi

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar Uçakta kullanmak için Hobbykingden alabileceğim bir takometreye ihtiyacım var, Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Delikopter' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar Uçakta kullanmak için Hobbykingden alabileceğim bir takometreye ihtiyacım var, Tavsiyelerinizi bekliyorum...
Huseyin zamaninda ben yanlislikla Heli takometresi aliyorum diye ucak takometresi almistim. Hic kullanmadan Omer Abi'lere verdim. Birazdan linkini paylasmaya calisayim. Bildigim kadari ile ucak icin bu alet duzgun calisiyordu ama yine de Ucakci abi ve kardeslerimizin teyid etmesinde fayda var ;)

Bu alipda kullanmadim ucak takometresi

Bu da askinda Heli icin cikan ve daha sonra V2 ile ucak modu ilave edilen daha pahali modeli. Sahsen bunun ilk versiyonu Turker ile beraber Hobbyking cikmadan once 2 kat para odeyerek almistik. Heli icin oldukca basarili ve en son teknoloji kullanan urun. Ben olsam bir helici olarak bunu almani tavsiye ederim. Hatta Antalya ekibi olarak ortak bile alabilirsiniz. Zira her daim lazim olan bir sey degil ;)

Bu da zamaninda forumda Takometre konusu ile ilgili hazirlamay calistigimiz inceleme yazimiz.

Teşekkürler Mehmet abi, 2 ürün arasında baya bi fiyat farkı var, sanırım 10 dolar olanı alırım

Yalnızca uçak için kullanılacaksa 10 dolarlık olan fazlasıyla yeter. Hatta 2-9 pal arasında ölçüm yapabiliyor. Bu da EDF devirini bile ölçebilmek anlamına geliyor. Benim kullandığım 2 ve 3 palli pervane deviri ölçümü yapabilen Towerhobbies'in takometresi. Şimdiye kadar rahatlıkla işimi gördü.