tactic tsx45

İlgi Alanı
Uçak
merhaba;
uzun zamandır kullanmadığım tactic tsx45 servomu ilk çalıştırmamda sorun yoktu ancak, daha sonra çalışmamaya başladı, söktüm dişlilerde herhangi bir sıkışma kırılma yok. potansiyometre yi tam ortaya ayarladım taktım dişlileri, tek yöne dönüyor geri hareket etmiyor dişlileri söküp potansiyometreyi ensağa çeviriyorum servo motoru artarak çılgın gibi dönüyor. Acaba alıcının enerjisi mi yetmiyor diyeceğim ancak hareket ediyor, başka bir mini servo takıyorum çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Acaba servo ekmeğini mi yedi. Youtube da mosfet falan değiştiriyorlar, astarı yüzünden pahalıya gelir bu iş bizde gibime geliyor

esc quicrun 1060 fırçalı
alıcı 6 kanal art-tech e-fly 100 c 35 mhz

Son düzenleme:
Servo sizin tabirinizle ekmeğini yemiş....Giriş kablo lehimlerini kontrol ettin mi , kabloları ölçtün mü, kırık , kopuk vs. , voltaj değerlerini ölçtün mü , başka bir esc ile denedin mi, pot ayarına neden dokundun ?servo motoru coreless mi brushless mi ?servo Hv mi , standart dijital mi , analog mu ?
Bütün bu soruların cevabı var ise , ve sorun devam ediyorsa , yeni servo lazım ...

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Servo sizin tabirinizle ekmeğini yemiş....Giriş kablo lehimlerini kontrol ettin mi , kabloları ölçtün mü, kırık , kopuk vs. , voltaj değerlerini ölçtün mü , başka bir esc ile denedin mi, pot ayarına neden dokundun ?servo motoru coreless mi brushless mi ?servo Hv mi , standart dijital mi , analog mu ?
Bütün bu soruların cevabı var ise , ve sorun devam ediyorsa , yeni servo lazım ...
Kabloları kontrol edildi, motoru fırçalı motor, digital mi analog mu bilmiyorum. Pot. ayarını elleme bozma kurcalama ayarını değiştirme olayı yok zaten pot. Tek yönde takılıyor yetinden çıkqrtmadık yani. Dişliyi taktığında zaten yerine almak zorundasınız.
Yeni bir sipariş verilecek anlaşıldı:saygilar::D