Tanışma - Barış Altun

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
selam ben ankaradan Barış
kısa zaman önce foruma üye oldum.bu da ilk mesajım olacak özeller dışında.
oğluma bi heli almıştım çok sardı kendime de v911 aldım.biraz elimi alıştırdım diyebilirim.kısa zaman sonra walkera V200D02 modelini almaya düşünüyorum.aslında trex 450 istiyorum ama 6 kanal bana fazla diye düşünüyorum.yardımlarınızı bekliyorum ve herkese iyi uçuşlar diliyorum...

Ynt: tanışma

Merhaba Barış Bey,

Forumumuza hoşgeldiniz öncelikle. Faydalı bilgiler bulacağınızı düşünüyorum ve bizlerde elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağız. Biraz forumda vakit geçirdikten sonra birşeylerin daha netleşeceğini düşünüyorum.
Aklınıza takılan şeyleri hiç çekinmeden sorun lütfen. :saygilar:

Ynt: Tanışma - Barış Altun

Öncelikle Hosgeldiniz Barış Bey :thumbup:

Sizleri aramızda görmek bizlere mutluluk veriyor. Elimizden geldiğince sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışacağız. ;) Lutfen kafanıza takılan her türlü soruyu bizlerle gerekli başlıklar altında konu açarak sorunuz. Bu konuda lutfen rahat olun. Şayet konu yanlıs yerde açılmış ise, biz zaten gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Unutmayın sordugunuz her soru, zamanında bizlerin de sorduğu sorulardı ;) Ayrıca sorduğunuz sorular sizden sonra bu hobiye başlamayı düşünenlere için de yol gösterici olacaktır.

Bildiğim kadarı ile Simulasyon kumandası temin ettiniz :bravo: Ben de yarın size programları kargo ile göndereceğim. Bundan sonra Türker kardeşim açmış olduğu konuları takip ederek, düzenli bir şekilde simulasyon çalışmanızı tavsiye ederim.

Simulasyon çalışmaların devam ederken bir sonraki aşama için hazırlık yapmakta fayda var. Yani bu modelcilik işine ne kadar zaman ve para ayırabilirsiniz, aslında temel soru bu. Bunun için özellikle :

bölümündeki konulara bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Şayet ekonomik durum müsait ise 6 kanal bir heli almak en doğrusu. Bunda da bizim tavsiyemiz TREX 450 PRO veya TREX 500 .

Mesela yakın bir zamanda Morto Bey tarafından sorulan aşağıdaki konu size yardımcı olacaktır.

Fakat ilk etapta bütce konusunda sıkıntı var ise, simulasyon çalışırken hem motivasyon hem de tecrübe olması amacı ile V922 alabilirsiniz. Dış ortamda az rüzgarlı havada uçabiliyor. Ama unutmayın 450 altı sınıfı ne alırsanız alınız, rüzgarlı havalarda dış ortamda rahat uçmazlar.

Başka forumlarda bazı kullanan arkadaşlar "walkera cb180z" tipi modelleri zamanında tavsiye etmişlerdi. Bizler hiç kullanmadık. Fakat şahsi görüşüm, bu modellerde kırım sonrası masraf çıkarıyor ve baktığınızda bazen astarı yüzünden pahalıya geliyor.

V922 özellikle küçük ve hafif olduğu için masraf ve kırım olayı daha rahat.

Şimdilik bu kadar. Zaten biraz uzun oldu :laugh: Selamlar :saygilar:

aramıza hoşgeldin

mehmet bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
ayrıntılı ve açıklayıcı olmuş benim için.video ve eğitimlere göz gezdirmiştim.eğitimin devamı artık ekipmanlar elime ulaştığında inşallah.
bu arada trex 450 siparişi verdim salı günü elimde olur diye düşünüyorum.2 adet yedek batarya aldım.
yurtdışından da iniş eğitim ayağıudı sanırım öyle bişey sipariş verdim 1 veya 2 tane daha pil aldım
şimdilik bunlar yeterlidir sanıırm.
bu arada v 911 üzer,ndeki flybar dı sanıırm plastik dengede tutan dılşarda rüzgarda uçurmuştum çarpma esnasında içindeki metal düşmüş.
elimde yedeği yok onu tamamen çıkarsam ne oolur acaba.
içine anagram dolgu yaptırcam eşime verdim akşam gelecek bakalım. belki dengeyi böyle sağlarım.eğer sağlamazsa siğerinde ki metalide çıkarsam anagram dolgu yapsam onada
nasıl olur.sonuçda oradaki boşluğa sığacak kadar metal basılcak.

Ekli dosyalar

• 191220111217.jpg
    191220111217.jpg
    17.2 KB · Görülme: 55

bu arada avatarı yanlış yere yüklemişim

Ynt: Ynt: Tanışma - Barış Altun

barış altun' Alıntı:
mehmet bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
ayrıntılı ve açıklayıcı olmuş benim için.video ve eğitimlere göz gezdirmiştim.eğitimin devamı artık ekipmanlar elime ulaştığında inşallah.
bu arada trex 450 siparişi verdim salı günü elimde olur diye düşünüyorum.2 adet yedek batarya aldım.
yurtdışından da iniş eğitim ayağıudı sanırım öyle bişey sipariş verdim 1 veya 2 tane daha pil aldım
şimdilik bunlar yeterlidir sanıırm.
Şimdiden hayırlı olsun :thumbup: TREX 450 hangi serisini ve nerden aldınız acaba ?
barış altun' Alıntı:
bu arada v 911 üzer,ndeki flybar dı sanıırm plastik dengede tutan dılşarda rüzgarda uçurmuştum çarpma esnasında içindeki metal düşmüş.
elimde yedeği yok onu tamamen çıkarsam ne oolur acaba.
içine anagram dolgu yaptırcam eşime verdim akşam gelecek bakalım. belki dengeyi böyle sağlarım.eğer sağlamazsa siğerinde ki metalide çıkarsam anagram dolgu yapsam onada nasıl olur.sonuçda oradaki boşluğa sığacak kadar metal basılcak.
Mutlaka bir ağırlık cubuguna ihtiyac var. Aksi takdirde paller dengeyi sağlayamayacaktır. Olmazsa bence hiç uğraşmadan Berkay arkadaşımızın elindeki satılık yedeklerden temin edin ;) Satış ilanı aşağıda.

barış altun' Alıntı:
bu arada avatarı yanlış yere yüklemişim
Evet yanlış olmuş :)

Yukardaki "PROFIL" menusunu tıklayıp, "Profil Düzenle > Forum Profil" kısmına giriyoruz. Çıkan sayfada "Kisisel Resim" yükle kısmına yüklüyoruz :saygilar:

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

59.5 KB · Görülme: 49

Align T-rex 450 Plus Super Combo RTF UÇUŞA HAZIR
1100 tl ye aldım

gitti gidiyordan aldım.
satışı kapanmış şuan. sanıırım sınırlı sayıda vardı. almak isteyenler için 500 ve diğer serilerinin satışı devam ediyor.fiyatlarından tam anlamam ama diğer satılanlarla karşılaştırdığımda iyi fiyatlardı hepside.ayrıca yapıkrediye %10 puan veriyor o kampanyada bugün itibari ile garanti bonus a döndü.ilgilenenler bi göz gezidrebilir.

barış altun' Alıntı:
Align T-rex 450 Plus Super Combo RTF UÇUŞA HAZIR
1100 tl ye aldım
Kumanda dahil uçuşa hazır seti tercih etmişsiniz. Tekrar hayırlı olsun. Her ne kadar tüm ayarlar yapılı size gelmiş olsa da ileri de kırım sonrası tamir için ayar konularına ihtiyac duyacaksınız.

Allahtan bu konuda da yavaş yavaş sizlerin sorularına cevap verecek hazırlıkları yapmaya başladık :laugh:

kumanda var:şu şekilde özellikler şu şekilde
T-REX 450 Plus Seti

ALIGN T6 6 Kanal Kumanda

ALIGN R6GF 6 Kanal Alıcı

3S1P 11.1V 2200 mAh/30C Lityum Polimer Batarya

Lityum Batarya Balanslı Şarj Aleti RCC-3SX

325D PRO Karbon Fiber Pal Seti

450MX Brushless Motor(3400KV)

GP790 Head Lock Gyro

3 Adet DS415M Dijital Servo

DS425M Dijital Servo

RCE-BL35P 35A Brushless ESC

1.5V AA Kalem Pil

linkler süper .
kullanılan terimlerin geçtiği bi link varmı.helikopterle ilgili ilk defa duyduğum terimler var bunların geçtiği bi link
:saygilar:

barış altun' Alıntı:
linkler süper .
kullanılan terimlerin geçtiği bi link varmı.helikopterle ilgili ilk defa duyduğum terimler var bunların geçtiği bi link
:saygilar:
Özellikle bitirince gerçekten süper bir şey olacak ;)

Ne yazık ki Heli Sozluk henüz yayınlamadık. Ama notlarımızda var ;) Uçak ile ilgili olan ise hazır :)