Tareq ile CanoMod 'un Fabrikasını Gezelim :)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Goblin modellerinin orjinal kuyruk ve canopy imal eden "CanoMod" fabrikasını, Tareq ile beraber gezelim dedik :)

Videodan da görüleceği üzere gayet mütevazı ve hatta İşçi Sağlığı kısımları biraz şüpheli bir çalışma ortamı. Ama yine de adam tüm dünyaya ürün satabiliyor....

Karbon Fiber Canopy'un bir kandırmaca olduğunu, normal Canopy iç kısmının siyah boyanmış hali olduğunu düşünüyordum :laugh: yanılmışım ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok şaşırmadım ,ama imrendim... Ucuz işçilikle , mükemmel kanopiler yapıyorlar , tabii ki iş güvenliği , işçi sağlığı gibi şeylere birer maske ve vantilatör konularak çare bulunmuş.. :laugh: , şimdi bu bıcırık , Canamod'un imalat müdürü ya da sahibi mi yani :rolleyes: Kendi fabrikamızın eksiklerine hayıflanıyorken , şimdi bu videodan sonra son derece modern bir fabrikamızın olduğunu hissettim nedense :D , yine de böyle bir imalat sektöründe çalışmak isterdim doğrusu...Neden biz yapamıyoruz diye bir soru soracağım kendime , konu 10 sayfa oluverecek........ :lol:

Benim imalathane de Canomod ile yarışırmış :)
HK ya yakın kalitede polyester kalıp yapabiliyorum. Yaptığım kanopi uzaktan gaui X5 e benziyor en azından ;D ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fabrika demeyelimde atölye diyelim biz en iyisi, thunder tiger'a ayıp olmasın. :laugh:

Bu arada hala o desenleri nasıl verdiklerini anlayabilmiş değilim...

Türkerim yine de el yeteneği istiyor , airbrush ve lazerle kesilmiş şablonlar var , işçiler tek tek boyuyor , burada bu işi yapacak eleman bile bulmak hemen hemen imkansız....Bulunsa da , maliyeti tartışılır..... :D

Aslinda birkac ay once biraz niyetlenmedim degil boyle bir ise :) HF'te konuyu anlatan bir dokumantasyon var. Atla deve degil, kendi kalibini uretmek orjinal kanopi almaya bakiyor :) Boyama icin Gsf'de cok yetenekli arkadaslar da var. Ancak maliyetleri hesaplayinca, ozellikle iscilik maliyeti cok yuksek cikiyor. Oyle uc-bes kanopi satarak donmez dukkan :D

Süper eline sağlık mehmet abi

mehmet abi süper konular bulup bu işin en derinliklerine inerek bizi gayet iyi bilgilendiriyorsun aydınlatıyorsun :RCKolik:teşekkürler