TBS Crossfire

ardazak

Uye
Üstadlarım nedir bu crossfire ? Nerede bir menzil arttırma görsem karşıma çıkıyor..helipal da 200 dolarlık bir tx 35 dolarlık bir rx fiyatı var..tam olarak çalışma mantığı nedir ? Bu paraya değer mi ? Gerçi kumandayı 100 km gibi bir menzile ulaştırıyor..ama sağlıklı olur mu ? Fpv için harika bir ürün gibi gözüküyor..sizden de fikirlerinizi bekliyorum :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

TBS Crossfire

Meşhur Team Black Sheep çıkardığı bir ürün. Uzmanlık alanıma girmiyor ama aslında temel olarak FPV kullanılan LRS (LONG RANGE SYSTEM / UZUN MESAFE SİSTEMİ) sistemin bir değişik versiyonu.

LRS ürünleri özellikle FPV için uzak mesafeler için sıkça tercih edilen bir yöntem. Genelde kumandanın trainer portu üzerinden bağlantı yapılarak arkaya takılan VERICI ile mesafe arttırılmış oluyor. Ürün ünlü bir markanın ürünü ve bilenen kullanılan bir teknolojii kullanmış. Ama performans nasıl derseniz, nette araştırıp yorumlara bakmak lazım ;)

NOT: Bu tür bir sistem alacaksanız Şükrü arkadaşımızın da paylaşım ve tavsiyelerini mutlaka dikkate alın derim ;)

TBS Crossfire

Ben bu TBS nin peşindeyim ;D Gördüğüm örnek aldığım bütün mini quad pilotları bunu kullanıyor. "Unboxing" videoları mevcut ve o videolardan pek çok şey öğrenebilirsiniz. Farklı farklı çıkış güçlerinde çalışabiliyor. Mesela büyük alıcısının kendi içinde de ayrıca pili var araç düşerse ötsün uyarsın benzeri bir şey yapsın diye.

Radiolink AT9 ile uyumlu kablosu da geliyor Helipal.com dan alırsanız.

TBS Crossfire

Mehmet abi öncelikle her konuda bana verdiğin fikirler ve destek icin tesekkur ederim :thumbup: haftaya inşallah at9 olup sim çalışmalarına başlayacağım..haziran ayı gibi de fpv ye yönelik bir uçakla multikopterlerden sonra uçak dünyasına gireceğim..murathan arkadaşım insallah sen de ürüne kavusursun..ben de birkac video izledim..baya bir oneriliyor ürün..

TBS Crossfire

arda azak' Alıntı:
Mehmet abi öncelikle her konuda bana verdiğin fikirler ve destek icin tesekkur ederim :thumbup: haftaya inşallah at9 olup sim çalışmalarına başlayacağım..haziran ayı gibi de fpv ye yönelik bir uçakla multikopterlerden sonra uçak dünyasına gireceğim..murathan arkadaşım insallah sen de ürüne kavusursun..ben de birkac video izledim..baya bir oneriliyor ürün..

Vallahi şuan çok korkuyorum sipariş etmeye gümrüğe takılırsa kafa gider benim ;D pilot-tr de sim. kablosu var AT9'un

TBS Crossfire

murathanaksoz' Alıntı:
Vallahi şuan çok korkuyorum sipariş etmeye gümrüğe takılırsa kafa gider benim ;D pilot-tr de sim. kablosu var AT9'un
kardeşim bu kumanda için hangi simulatorü kullanabilirim ?

TBS Crossfire

arda azak' Alıntı:
kardeşim bu kumanda için hangi simulatorü kullanabilirim ?

Emin değilim çok hızlı şekilde sayıları artıyor FPV Freerider vardı sanırım popüler olanlardan.