Teknemle ilgili sorularim

Barış Şenkaya

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bilgi alma amacı ile bazı sorularm olacak sizlere uygun görürseniz tabi ki. Ben de hevesim olan rc catamaran yapimina basladim catamarani yaptim denemelerim oldu kötü ve iyi olmak şartı ile :) bilgi alma sebebim pil esc ve motor. Kullandgm ekipman 3s lipo 5200 amper 1200 kv 2 adet bruslrr motor 150 amper esc bagtilar biraz karisik oldu eger yardimci olacak biri cikar ise daha detayli anlatmak istiyorum. Flysky 6 ch kumanda bu arada

Baris, sen detayli sorularini sor, gerekirse foto ve video ile de destekle, ama biraz daha anlasilabilir sekilde yaz, nokta ve virgul falan da kullan, elimizden geldigi kadar yardimci olmaya calisiriz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
Baris, sen detayli sorularini sor, gerekirse foto ve video ile de destekle, ama biraz daha anlasilabilir sekilde yaz, nokta ve virgul falan da kullan, elimizden geldigi kadar yardimci olmaya calisiriz.
Emre bey şuan gemi de çalışıyorum sürek li internet e girme durumum olamıyor malesef cevap verdiginiz için de teşekkür ederim. Catamara nı yaptım sorun yok sistem olarak yazdığım gibi 3 s lipo pil 2 adet, 2 adet 1200 kv brusler motor, 2 adet 150 amper esc, kumandam flysky 10 ch, bağlantı şeklim esc'leri bec çıkışın'dan bir birine bagladım aynı komutu alsınlar diye daha sonra piller 3s oldugu için köprü yaparak 6s çıkardım (yada ben öyle sanıyorum) sorun yok çalıştı ancak 2'inci denemem de piller şişti ve kullanılmaz hale geldi sizce sorun ne. Bilgi alarak yenileme çalışması yapmak istiyorum, resim video atamıyorum haliyle gemi de olduğum için internet kullanımı kısıtlı kusura bakmayın.

Barış bey verdiginiz bilgiler yüzeysel. Detay teknik ğerleri yazmaz ve fotograf eklemezseniz verilecek cevaplar da afaki olur.
1- Motorlarınız nedir? Kaç V destekli max kaç amper çekiyor? Motor ve esc leriniz kaç volt uyumlu vs .
2-Pillerin sadece 3S olmasını bilmek yetmez... Pillerinizin kaç mAh ve C katsayısını bilmemiz neden şiştiği konusunda yorum yapmayı kolaylaştırır.
3-Pil-esc-motor- alıcı bağlantı detay fotoğraf yada şeması eklerseniz hata olup olmadığı konusunda yorum yapılabilir.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Barış bey verdiginiz bilgiler yüzeysel. Detay teknik ğerleri yazmaz ve fotograf eklemezseniz verilecek cevaplar da afaki olur.
1- Motorlarınız nedir? Kaç V destekli max kaç amper çekiyor? Motor ve esc leriniz kaç volt uyumlu vs .
2-Pillerin sadece 3S olmasını bilmek yetmez... Pillerinizin kaç mAh ve C katsayısını bilmemiz neden şiştiği konusunda yorum yapmayı kolaylaştırır.
3-Pil-esc-motor- alıcı bağlantı detay fotoğraf yada şeması eklerseniz hata olup olmadığı konusunda yorum yapılabilir.
Kolay gelsin.
Haklısınız mehmet bey benim de fazla bilgim olmadıgı icin pek birsey de diyemiyorum. Bildigim kadarı ile, motor, fırçasız model 4092, 1250 kv 4200w, yük akımı 2.6 amper, maksimum voltaj 37 v, pil 3s 5200 amper 25 c, esc fly color 150 amper, esc hakkın da fazla bilgim yok kusura bakmayın. Esc ve motor baglantısı sonrası, pilleri bir birine bağlıyarak tek çıkış olarak eksi ve artı aldım 22.2 v elde edebilmek için, bunların hariçi bütün baglantılarım internette oldugu gbi yaptım.

Son düzenleme:
Ya da şöyle birşey sorsam, Fırçasız brussler model 4092 ,1250 kv 4200w 2.6 amper, maksimum voktaj 37 v. Bu sisteme uygun nasıl bir esc ve lipo pil gerekir. Pillerim bozul'du artık yeni sipariş verecegim, düşündüğüm model 5000 amper 22.2 v, 50 c. Esc den anlamadıgım için fazla detaylı yazamıyorum sadece 150 amper bec çıkışı 5 v die biliyorum.