THK Kasırga modeli Motor seçimi

İlgi Alanı
Uçak
Selamlar.Thk'nın kasırga 46 modelini toplamayı planlıyorum.Önerilen elektronikte 2.5-3 kg thrustı olan bir motor önerilmiş.Sunnysky'ın X2814 modelini buldum.Max 2350 kg thrustı var.Yeni başlayacağım.Bu model sizce nasıl ? Parça parça toplama imkanım olacağı için güzel gibi duruyor.Aslında Yamaç adında olan trainer modelini toplayacaktım ancak onda stopperlerin yekelerin boyutu yazmıyor.Eğer o modelin malzemelerinin ölçüsü yazan halinde bulursam onu toplayacağım.Yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler.

motor bu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu motor bana biraz zayıf göründü. 46 glow motora eşdeğer bir motor aramalısın. Sadece itki değerine bakma. Sağlayabileceği Watt değeri de önemli.

Bu motor tam bu uçağa göre: (en az 4S pil ile)

4S pil ile senin için alt limit bu motor:

Son düzenleme:
Bu motor bana biraz zayıf göründü. 46 glow motora eşdeğer bir motor aramalısın. Sadece itki değerine bakma. Sağlayabileceği Watt değeri de önemli.
Siz ne önerirsiniz peki ? Aslında öbür daha küçük olan modeli yapmak istiyorum ancak ölçüleri yok malsemelerin.Mesela servo stopper demiş kaç mm ? Onu bulabilsem öbürü çok daha uygun benim için sanırım.

Furkan, yazılarından İndex sayfasındaki neredeyse hiç bir konuyu okumadığın anlaşılıyor. Yanında değiliz. Dolayısıyla her an sana cevap yetiştiremeyiz. Herkesin bu şekilde forumda soru sorduğunu düşünsene. Kime yetişecegiz?
İndex sayfasındaki konularda araştırmaların, birikimlerini, tecrübelerin de yer aldığı bir sürü bilgi var. Orada bulamadığın bir sorunun cevabı burada sor, hep beraber çözelim.

Furkan, yazılarından İndex sayfasındaki neredeyse hiç bir konuyu okumadığın anlaşılıyor. Yanında değiliz. Dolayısıyla her an sana cevap yetiştiremeyiz. Herkesin bu şekilde forumda soru sorduğunu düşünsene. Kime yetişecegiz?
İndex sayfasındaki konularda araştırmaların, birikimlerini, tecrübelerin de yer aldığı bir sürü bilgi var. Orada bulamadığın bir sorunun cevabı burada sor, hep beraber çözelim.
Birazını okudum ancak tam anlayamadım.Yinede teşekkürler.İyi günler dilerim.

Uçağın arkasından baktığında (pilot koltuğunda oturmuş birine göre) saat yönünde, önden bakıldığında ise tabi ki saat tersi yönünde dönmeli

• Beğen
Tepkiler: M.Furkan Gökbağ