Thk'dan wing dragon sportster v2 alıcam değerli üstadlardan yorum bekliyorum!

cantokmak

Yeni Uye
arkadaşlar fiyatını başlangıç için çok uygun ve tavsiye edenin bol oldğu bi uçak olduğunun farkına vardım siz nedersiniz bu uçağa bukadar para vermek mantıklımı bide sormak istediklerimi şöyle sıralıyım size
1) pil yetersiz geldi 1300 mah 3s 20c
2) bu uçağın kendinden ayrıca 200 - 300 gram kaldırabilceği söylendi modifikasyon için benim açımdan önemli sizce yapabilirmi?
3) motoru yüksek kv değerli bi motorla değiştirerek 4s pil ile süratını arttırabilirmiyim sizce?
uçak ile gelen stok parçaları
★Gövde, Kanat ve Dümenler.
★4 Kanal 2,4 Ghz Kumanda ve Alıcısı.
★Fırçasız (11,1 V Uygun) Dıştan Dönen Motor.
★20 Amp ESC.
★1300 Mah. 20 C 11,1 V Lipo.
★4 Adet 9 Gr Servo.
★Y Kablo
★7x6 1 Adet Pervane
★Lipo Şarj Aleti
uçak ile gelen stok parçaları
Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

hiç uçtunuz mu? ;D ;D ucmadıysanız ve pilotajınız belirli bir seviye de değilse boşuna uğraşmayın modifikasyon diye...:D 1300mah gayet yeterli o model için.2200mah taksanız yaklasık 30dk havada kalırsınız 30dk ka tavana bakarsanız eger boynunuzun agrıdıgını goreceksiniz..:) o nedenle 1300mah gayet uygun ve 15dk civarı ucus saglar...mode iyi bir model balangıç için...

Aynı modelden arkadaşım aldı.Başlangıç için güzel,üzerindeki elektronikte yeterli.

can tokmak' Alıntı:
arkadaşlar fiyatını başlangıç için çok uygun ve tavsiye edenin bol oldğu bi uçak olduğunun farkına vardım siz nedersiniz bu uçağa bukadar para vermek mantıklımı bide sormak istediklerimi şöyle sıralıyım size
1) pil yetersiz geldi 1300 mah 3s 20c
2) bu uçağın kendinden ayrıca 200 - 300 gram kaldırabilceği söylendi modifikasyon için benim açımdan önemli sizce yapabilirmi?
3) motoru yüksek kv değerli bi motorla değiştirerek 4s pil ile süratını arttırabilirmiyim sizce?

neden? ne yaparsanız yapın üzerine binip gezemezsiniz. :lol: :lol: :lol:

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
hiç uçtunuz mu? ;D ;D ucmadıysanız ve pilotajınız belirli bir seviye de değilse boşuna uğraşmayın modifikasyon diye...:D 1300mah gayet yeterli o model için.2200mah taksanız yaklasık 30dk havada kalırsınız 30dk ka tavana bakarsanız eger boynunuzun agrıdıgını goreceksiniz..:) o nedenle 1300mah gayet uygun ve 15dk civarı ucus saglar...mode iyi bir model balangıç için...
amacım daha uzun süre fpv uçuşu yapabilmek :D 15 dk uçuş sizce haftada 2 kere hevesli biri için yeterlimi :D

Berkay ARIKAN' Alıntı:
Aynı modelden arkadaşım aldı.Başlangıç için güzel,üzerindeki elektronikte yeterli.
üzerindeki motorla yüksek hızlara çıkamayacağını düşünüyorum ortalama kaç km-h yapıodu arkadaşındaki

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
neden? ne yaparsanız yapın üzerine binip gezemezsiniz. :lol: :lol: :lol:
öyle bi amacım yok zaten yüksek hız ve uzun süreli uçuş istiyorum + üzerinde 200gram fazladan yükde taşıycağını düşünürsek bazı şeylere el atılması gerektiğini düşünüyorum ;D

Sevgili Can,

Bunun ilk uçağın olduğunu düşünürsek bence de su aşamada Extra para harcama. Guzelce uçmayı ve yönleri öğren. Sonra baktın Ucak hala sağlam, o zaman Modifiye edersin ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sevgili Can,

Bunun ilk uçağın olduğunu düşünürsek bence de su aşamada Extra para harcama. Guzelce uçmayı ve yönleri öğren. Sonra baktın Ucak hala sağlam, o zaman Modifiye edersin ;)
sonra baktın uçak hala sağlam :D :D :D tavsiyeler için teşekkürler en iyisi alıp iyice uçmayı öğreneyim ben üstadlarım sağ olsun abilik yapıolar :D

Can,

Bence aşağıdaki modeli de düşünebilirsin ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Can,

Bence aşağıdaki modeli de düşünebilirsin ;)

saolasın mehmet abi pek ilgimi çeken türden deil beğenmediğim bi uçak tarzı hem depron hem gövdesi pek hoş deil :)

can tokmak' Alıntı:
saolasın mehmet abi pek ilgimi çeken türden deil beğenmediğim bi uçak tarzı hem depron hem gövdesi pek hoş deil :)
İlk uçak seçimi sırasında zaten görselliğe pek takılmamak gerekiyor ;)

Merhaba Can, başlangıç için ideal ve sağlam bir model.Gövdesi plastik ve carbon fiber borudan oluşmakta. Ufak tefek düşmelerde kırılmıyor.Ayrıca FVP ekipmanlarını yerleştirebileceğin kokpit kısmı gayet yeterli.modeli kargodan aldıktan sonra kanatlarını yapıştırıp pilini şarj edip 1 saat içinde uçabilirsin.Elden fırlatılabilen bir model olduğu için de düz zemine ihtiyacın yok.

Aydın Azman' Alıntı:
Merhaba Can, başlangıç için ideal ve sağlam bir model.Gövdesi plastik ve carbon fiber borudan oluşmakta. Ufak tefek düşmelerde kırılmıyor.Ayrıca FVP ekipmanlarını yerleştirebileceğin kokpit kısmı gayet yeterli.modeli kargodan aldıktan sonra kanatlarını yapıştırıp pilini şarj edip 1 saat içinde uçabilirsin.Elden fırlatılabilen bir model olduğu için de düz zemine ihtiyacın yok.
evet uçağı aldım kırımımı yaşayıp tamirli uçuşa başlamış bulunmaktayım :) yanlız uçağın motoru ve escsi çok dandik alır almaz yatağı tutan vidalar çıktı yerinden onları alıp tekrar taktım daha sonra uçarken uçak birden gaz kesip pervane parçaladı ve anladğım kadarıyla esc yandı gaz verince motor yavaş dönüp titriyor ve akım fazla çekilince esc kapatıyo esc ve motor aldıktan sonra uçuşa devam eder fotoları atarım varsa uçağı merak edenler burdan bana ulaşıp yazsınlar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım cümletten teşekkr ederim yardımlarınız için :D

can tokmak' Alıntı:
varsa uçağı merak edenler burdan bana ulaşıp yazsınlar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım cümletten teşekkr ederim yardımlarınız için :D

vay beeee. fen ne çabuk ilerliyor, ne çabuk öğreniliyor. 5 gün önce ortaya "tanımıyorum yardımcı olun" diyen delikanlı şimdi uçak hakkında herkese yardımcı oluyor.

ihtiyarlıyoruz azizim. algılarımız geç çalışıyor bizim. :saygilar: